Najnowsze

Najnowsze

- Pomnik, mauzoleum Lecha Kaczyńskiego, ludzie takie rzeczy mówią - tak o celu "zamknięcia" placu Piłsudskiego mówiła w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy przekonywała również, że broniła lokatorów pokrzywdzonych przez reprywatyzację, a także odniosła się do pomysłu wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki.

Kandydatów jest dwóch: Patryk Jaki i Stanisław Karczewski. O pierwszym już mówiono, że kampanię wyborczą zaczął wraz z rozpoczęciem posiedzeń komisji weryfikacyjnej. Kandydat drugi kampanię rozpoczyna teraz. Kto stanie w walce o fotel prezydenta Warszawy w starciu z kandydatami innych partii? Materiał programu "Polska i Świat" TVN 24.

Rada Warszawy głosami PO zdecydowała o zaskarżeniu do sądu administracyjnego zmiany 47 nazw ulic przez wojewodę mazowieckiego na podstawie ustawy dekomunizacyjnej. Zdaniem PO wojewoda wykorzystał ustawę do celów politycznych. PiS twierdzi, że w sprawie dekomunizacji rada miasta nie wykorzystała swojego czasu.

Blisko osiem godzin trwało posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie trzech nieruchomości przy Hożej. Zeznawali lokatorzy i urzędnicy ratusza. Znany handlarz roszczeniami i właściciel omawianych kamienic nie przyszedł, za co otrzymał trzy grzywny o łącznej wysokości dziewięciu tysięcy złotych.