Najnowsze

Najnowsze

Tuż za nowymi blokami na Woli "wyrosła" hałda nazywana pieszczotliwie "górą odolanką". Właściciela gigantycznej "piaskownicy" próbuje namierzyć dzielnica, tropy podsuwają mieszkańcy. Poszliśmy tymi śladami.

Prokuratura zatrzymała i postawiła zarzuty adwokatowi Danielowi G. oraz Jackowi W. Jak ustaliło radio RMF FM, mężczyźni są podejrzewani o to, że pomogli w ucieczce Piotrowi R., który w maju - po przewiezieniu do szpitala na Banacha - zbiegł z konwoju policyjnego.

Iskry i kłęby dymu wydobywające się spod maszyn sunących po torowisku - tak wygląda szlifowanie szyn i rozjazdów w metrze. Właśnie rozpoczęły się coroczne prace konserwacyjne, przedłużające żywotność torów. Wszystkie będą odbywały się podczas nocnej przerwy w kursowaniu składów metra, aby uniknąć utrudnień w ruchu.

Komisja weryfikacyjna uchyliła w środę decyzję wydaną w imieniu prezydent Warszawy o reprywatyzacji Nowogrodzkiej 6a. Kamienicę wraz z lokatorami przejęła spółka Jowisz, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę z Warbudem na budowę odcinka obwodnicy Warszawy - od węzła Zakręt do węzła Lubelska. Koszt inwestycji to 400 milionów złotych.

Był pierwszym stalowym mostem w Warszawie, to dzięki niemu na Pragę dotarły wodociąg i gazociąg. Z mieszkańcami stolicy pożegnał się na zawsze 1944 roku, podczas Powstania Warszawskiego, ale czasem o sobie przypomina. Dokładnie 153 lata temu otwarto most Kierbedzia.

- Na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem - podawał we wtorek wieczorem Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Były poważne utrudnienia w kursowaniu składów, a także dla samochodów.

Znów polityczne zamieszanie na Bemowie. "Obecny burmistrz objął stanowisko z naruszeniem prawa" - oświadczyli radni związani z byłym wiceprezydentem Jarosławem Dąbrowskim, powołując się na wyrok sądu. Władze dzielnicy odpowiadają: Wyrok w żadnym wypadku nie podważa legalności naszego zarządu.

Protesty mieszkańców Odolan zostały dostrzeżone w stołecznym ratuszu. We wtorek konferencję zwołała wiceprezydent Renata Kaznowska. Zapowiedziano remonty kilku ważnych ulic w tej części Woli, wprowadzenie strefy Tempo 30 i regularnych policyjnych kontroli ciężarówek. Pierwsze zmiany mają obowiązywać od tego roku.