Najnowsze

Najnowsze

Na terenie Legionowa znaleziono dwa martwe dziki. Po zbadaniu okazało się, że były nosicielami wirusa ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. W poniedziałek w starostwie powiatowym zwołano sztab kryzysowy w tej sprawie.

Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do prezydent stolicy o przekazanie instytucjom rządowym praw do rozpowszechniania raportu i filmu o stratach wojennych Warszawy. Ratusz deklaruje, że jeżeli wpłynie oficjalne pismo, to udzieli na nie odpowiedzi.

Profesor Wojciech Fałkowski został nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie - podało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do tej pory Fałkowski był wiceministrem obrony odpowiedzialnym między innymi za szkolnictwo wojskowe.

"Żegnam dzisiaj nie tylko wspaniałą aktorkę, ale także wielka patriotkę, osobę serdeczną, pełną optymizmu i pogody ducha" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas mszy żałobnej. Alina Janowska została pochowana w poniedziałek na Powązkach.

Do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu sędzi, która w lutym tego roku przewodniczyła posiedzeniu aresztowemu w sprawie Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss. Prokuratura Krajowa chce ją oskarżyć o niedopełnienie obowiązków.

To jedna z niewielu namacalnych pamiątek po getcie warszawskim. Mur przy Siennej ma zostać wyremontowany, a jego okolica zamienić się w przyjazny skwer. Takie plany wobec terenu ma dzielnica.

Legia męczyła się niemiłosiernie, Górnik walczył w obronie, ale przed końcem nie dał rady. Kasper Hamalainen wbił gola nie tylko na wagę zwycięstwa, ale też na wagę pozycji lidera Ekstraklasy. Mecz z powodu rozpalonych rac był dwukrotnie przerywany.