Najnowsze

Najnowsze

"Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje". 78. rocznica sowieckiej agresji

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę rano - w 78. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę - złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie na Skwerze Matki Sybiraczki w Warszawie. 17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

Związkowcy protestowali w Warszawie. "Ręce precz od Polski"

NSZZ Solidarność protestował w centrum Warszawy przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej w kwestię wieku emerytalnego w Polsce. Brukselscy urzędnicy uznali, że odmienny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn jest przejawem dyskryminacji. - To przywilej, a nie dyskryminacja. Ręce precz od Polski - odpowiedzieli związkowcy.

Płot wokół Sejmu nie spodobał się ekspertom ratusza

Budowa trzymetrowego płotu wokół Sejmu nie spotkała się z przychylnością Społecznej Rady Ochrony Dziedzictwa Kulturowego działającej przy prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz. Zespół wyraził negatywną ocenę w tej sprawie. - Niezmiennie liczymy na współpracę - odpowiadają urzędnicy z Kancelarii Sejmu.

Skromna kładka przez Wisłę. "Dyskrecja jest zaletą tego rozwiązania"

Do wyboru były spektakularne projekty, o fikuśnym kształcie i nietypowym materiale. Jury zdecydowało się jednak na niewielki i wyjątkowo skromny projekt kładki przez Wisłę. Wojciech Wagner, wicedyrektor miejskiego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego podkreśla, że w przypadku budowy mostu liczy się nie tylko efektowny wygląd, ale i konstrukcja, która nie będzie sprawiać kłopotów.

Zgromadzenia na ulicach, komunikacja na objazdach

Pikieta w sprawie wieku emerytalnego, demonstracja przeciwko zapisom programu rządowego Mieszkanie plus czy też białołęcki "Bieg przez most" - weekend w Warszawie przebiegnie pod znakiem zgromadzeń publicznych. Mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu.

To grafficiarz z Hiszpanii wstrzymał warszawskie metro

Policjanci z komisariatu w Metrze Warszawskim i Służba Ochrony Metra udaremnili wymalowanie pociągów podziemnej kolejki przez trzech grafficiarzy. Jeden z nich został schwytany. Okazał się obywatelem Hiszpanii, dostał mandat w wysokości tysiąca złotych. Dwóm jego współpracownikom udało się zbiec.

Tajemnicze linie pokryły plac Defilad

Autobusy zniknęły, zamiast nich przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki pojawiły się kolorowe linie. Wszystko w ramach festiwalu "Warszawa W Budowie", dla którego plac Defilad stanie się główną areną działań.

Chciał miast od morza do Tatr. Stworzył Przyczółek Grochowski

Przyczółek Grochowski i osiedle Rakowiec to jego najbardziej znane realizacje. O architekturze myślał w sposób plastyczny, mówił, że jest "najbardziej odpowiedzialną formą rzeźby". Może dlatego zbudował tak niewiele. Ale jego wpływ na dzisiejsze myślenie o projektowaniu jest nie do przecenienia. Teraz doczekał się dużej wystawy.

"Nadużycie prawa". KRS krytycznie o odwołaniu warszawskich sędziów

- Odwołanie bez podania przyczyn trzech wiceprezesów przed upływem ich ustawowej kadencji wskazuje na nadużycie prawa - oceniła Krajowa Rada Sądownictwa. - Oświadczenie sędziego Żurka i KRS przyjmuję z ubolewaniem, bo uzurpują sobie kompetencje, których nie mają - odpowiedział Łukasz Piebiak, wicemnister sprawiedliwości.

Specjalizowali się w lexusach. Złodziejska szajka rozbita

Stołeczni policjanci zatrzymali szajkę złodziei, którzy wyspecjalizowali się w kradzieży lexusów - dowiedział się tvn24.pl. To sukces kryminalnych z wydziału przestępczości samochodowej, gdyż właśnie auta japońskich marek najczęściej znikają z warszawskich ulic.