Wielka Brytania

Wielka Brytania

Komisja Europejska wyśle w środę misję ekspertów na granicę Hiszpanii i Gibraltaru w związku z niedawnym zaostrzeniem przez Hiszpanię kontroli osób i towarów - poinformował we wtorek rzecznik KE Olivier Bailly.

Brytyjska opinia publiczna jest przeciwna interwencji w Syrii, nawet jeśli zostałoby udowodnione, że to reżim Baszara el-Asada użył broni chemicznej przeciw własnym obywatelom - wynika z sondażu ośrodka ICM. Badanie nastrojów na Wyspach zlecił tygodnik "Sunday Telegraph".

Ironiczne poczucie humoru, picie na umór i kiepska pogoda są najczęstszymi powodami narzekań wśród imigrantów mieszkających na Wyspach Brytyjskich - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród obcokrajowców. Ponad połowa z nich uważa, że Brytyjczycy wpasowują się w powszechnie panujący stereotyp.

Brytyjscy labourzyści wdali się w spór z dwoma wielkimi sieciami handlowymi - Tesco i Next - zarzucając im, że faworyzują pracowników z Europy Wschodniej kosztem Brytyjczyków. - To niesprawiedliwe zatrudniać zagranicznych pracowników zamiast rodzimych - powiedział minister ds. imigracji w labourzystowskim gabinecie cieni Chris Bryant.