USA

USA

Jeśli Donald Trump zostanie wybrany w listopadowych wyborach na prezydenta USA, to będzie to "niebezpieczne z międzynarodowego punktu widzenia" - ocenił Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Zeid Ra'ad Al Hussein.

Obce kontyngenty wojskowe nie powinny znajdować się na terytorium Iraku, jeśli Bagdad nie dał na to zgody. Powinny też wchodzić w skład anty-islamskiej koalicji, której przewodzą Stany Zjednoczone – głosi komunikat opublikowany przez Biały Dom, który jest reakcją na rozmieszenie w Iraku tureckich wojsk.

Ze skutkami Matthew USA będą walczyć jeszcze bardzo długo. Żeby usprawnić naprawianie szkód po huraganie, prezydent USA Barack Obama ogłosił stan klęski żywiołowej w Karolinie Południowej. Wcześniej taką decyzję wydano w stanie Karolina Północna.

Były wiceprezydent Al Gore towarzyszył we wtorek w kampanii kandydatce demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton, apelując do młodych wyborców, by poszli głosować. Gore ostrzegł, że prezydentura Donalnda Trumpa doprowadziłaby do "klimatycznej katastrofy".

Policja liczącego 2,3 tys. mieszkańców miasteczka Cherryvale w stanie Kansas, nie mogąc ustalić, kto jest właścicielem grama krystalicznej metamfetaminy znalezionej 29 września w miejscowym sklepie spożywczym, postanowiła zidentyfikować go za pomocą Facebooka.

W pierwszym wywiadzie udzielonym po niedzielnej debacie z Clinton Donald Trump nadal trzymał się taktyki spalonej ziemi, bagatelizując skutki ujawnienia taśm z jego wulgarnymi wypowiedziami o kobietach. Bagatelizował też fakt, że coraz więcej polityków GOP odmawia mu poparcia.

Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały we wtorek solidne spadki. W centrum uwagi rynków znajduje się początek sezonu wyników spółek, który tradycyjnie otworzył koncern aluminiowy Alcoa. Kwartalne wyniki tej spółki rozczarowały inwestorów.

W latach 30. XXI wieku Stany Zjednoczone chcą wysłać ludzi na Marsa, a później bezpiecznie sprowadzić ich na Ziemię. Prezydent Obama zapowiada współpracę z firmami prywatnymi w tej dziedzinie.

Propozycja kandydującej na prezydenta USA Hillary Clinton, aby dozbroić syryjskich Kurdów walczących w Syrii z tzw. Państwem Islamskim, jest "nieetyczna" i nie przystoi sojusznikowi z NATO - ocenił premier Turcji Binali Yildirim.

"Washington Post" pisze w artykule pt. "Donald Trump, marionetka Putina", że niepokój budzą pobudki, jakimi kieruje się kandydat republikanów na prezydenta, wstawiając się za Rosją. Dziennik broni jednocześnie Hillary Clinton po opublikowaniu jej płatnych wystąpień.

Po ostatnich skandalach z Donaldem Trumpem i po niedzielnej debacie z Hillary Clinton, Partia Republikańska zdaje się opuszczać swojego kandydata na prezydenta USA. Jej przywódcy skupiają się na wyborach do Kongresu. - Nie będę go bronił - powiedział republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan.

Druga debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA obfitowała we wzajemne oskarżenia i nieuprzejmości, a jej ogólny poziom był niski - oceniają amerykańskie media. Jednak według niektórych podczas tej brzydkiej batalii Donald Trump zdołał się odbudować.

Prawie wszystkie francuskie media oceniają w poniedziałek, że druga debata kandydatów na prezydenta USA, Hillary Clinton i Donalda Trumpa, zakończyła się remisem. Podkreślają, że napięcie było duże, ale brakowało rozmowy o wyzwaniach, które czekają Amerykę.