Świat

Świat

Pijany dotkliwie pogryzł węża

54-letni mieszkaniec Sacramento, stolicy amerykańskiego stanu Kalifornia, został oskarżony o dotkliwe pogryzienie pytona - poinformował sierżant Andrew Pettit, z miejscowej policji. Wąż był pupilem przyjaciela oprawcy.

Nowy premier nie chce nowych reaktorów

Cele nowego japońskiego rządu nie są zaskoczeniem. - Priorytetem jest odbudowa po katastrofie. Bez rozwiązania kryzysu wokół Fukushimy odrodzenie Japonii nie jest możliwe - deklaruje nowy premier, Yoshihiko Noda.

Zimą lądowanie zbyt ryzykowne. Sojuz poleci jesienią

Kolejna wyprawa rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) rozpocznie się 1 listopada tego roku. W skład załogi wejdą: Amerykanin - Dan Burbank, Rosjanin – Anton Shkaplerov oraz Anatolij Ivanishin.

Chmura bromu zatruła 240 Rosjan

W czwartek na stacji kolejowej w rosyjskim Czelabińsku doszło do wycieku bromu. Substancją zatruło się około 240 mieszkańców położonego na Uralu miasta.

Trzęsienie ziemi o sile 7,1 na Alasce

- Trzęsienie ziemi o sile 7,1 odnotowano w piątek na południowy wschód od Atki, wyspy należącej do Aleutów, które wchodzą w skład stanu Alaska - poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS.

Wielka fala zbliża się do Kalifornii

Wielka fala zbliża się do wybrzeży Kalifornii. Będzie miała do 11 metrów wysokości. Przeciętni plażowicze nie są zadowoleni, bo oznacza to brak kąpieli. Za to surferzy już zacierają ręce.

Ziemia zatrzęsła się pod Los Angeles

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło w czwartek Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia. Jak twierdzi lokalna prasa, było to najsilniejsze trzęsienie od ponad roku.

2030 może być pierwszym rokiem bez lodowców

Lody Morza Arktycznego znacznie stopniały. To trzeci, rekordowo najniższy poziom lodu, jaki zarejestrowano w tym roku. Jeśli ten proces postępował będzie z taką szybkością, to w lecie 2030 roku możemy nie ujrzeć nawet kawałeczka lodu na tym morzu.

Sierpień w półtorej minuty

Początek słoneczny i gorący, druga połowa deszczowa i chłodniejsza - tak rysuje się tegoroczny obrazek sierpnia. Reporter 24 przygotował specjalną animację na której można zobaczyć, jak wyglądał sierpień z kosmosu.

Nowy huragan na Atlantyku. Powtórka z Irene?

Tropikalny sztorm Katia w środę osiągnął status huraganu i sunie w kierunku Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł w najbliższy weekend pojawi się na Morzu Karaibskim. W przyszłym tygodniu może zahaczyć o Nową Anglię lub południe Kanady.

Tak mokrego lata w Holandii nie było od 1906 roku

Holenderski instytut meteorologiczny KNHI twierdzi, że tegoroczne lato było najbardziej mokre od lat. Na niektóre rejony kraju spadło nawet dwa razy więcej wody niż wynosi średnia opadów dla statystycznego lata.

Upał nie sprzyja lekkoatletom. To mit?

Wysokie temperatury, duża wilgotność - lekkoatleci uważają, że pogoda w koreańskim Daegu podczas mistrzostw świata jest zabójcza. Prognozy nie są sprzyjające, ale to właśnie w trudnych warunkach padały najlepsze wyniki w historii.

GRAIL prześwietli Księżyc. W 9 miesięcy

W NASA trwają ostatnie przygotowania do wylotu na Księżyc. 8 września z Florydy wystartują bliźniacze statki kosmiczne Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL). Ich misja potrwa 9 miesięcy.

Ludzie opuszczają kosmos. Kiedy powrócą, nie wiadomo

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna już w listopadzie może opustoszeć. Aktualna 6-osobowa załoga musi za trzy miesiące powrócić na Ziemię, a Sojuz, który ma wysłać kolejnych ludzi w kosmos, prawdopodobnie jest uszkodzony.

Są problemy z pomocą dla poszkodowanych przez Irene

Po tym, jak huragan Irene opuścił spustoszoną Amerykę, pojawiły się problemy ze sfinansowaniem pomocy federalnej przeznaczonej na usuwanie zniszczeń spowodowanych kataklizmem i rekompensaty dla jego ofiar. Źródłem problemów są spory o budżet, które toczą się między rządem a Republikanami w Kongresie.

Tajfun przyniósł powódź na Tajwan i do Chin

Jedna osoba nie żyje, a setki tysięcy mieszkańców południowego Tajwanu zmaga się ze skutkami tajfunu Nanmadol, który przeszedł nad wyspą w poniedziałek. Dzień później uderzył w Chiny, gdzie zniszczył domy, wywołał lawiny błotne i pozalewał miasta.

Tak zimnego lata nie było na Wyspach od 13 lat

Lato 2011 roku było najchłodniejszym latem w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 13 lat. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne podaje, że średnia temperatura od 1 czerwca do 15 sierpnia wyniosła 13,9 st. Celsjusza.

Korea Płn. pokazuje kurort odebrany Południu

- Korea Płn. zorganizowała we wtorek wycieczkę objazdową dla zagranicznych turystów po kurorcie w Górach Diamentowych - podała rządowa Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA). Kurort, dotąd dzielony z Koreą Południową, został całkowicie przejęty przez Phenian w ubiegłym tygodniu.

40 zabitych, 20 mld dolarów strat. Irene idzie dalej, jest już nad Kanadą

Irene spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA i właśnie wkroczyła na terytorium Kanady. Północno-wschodnie części Stanów Zjednoczonych ciągle zmagają się z silnymi deszczami i niszczycielskim wiatrem. W ciągu ostatnich dni Irene zabiła 40 osób w 11 stanach. Jej skutki będą kosztowały Amerykanów 20 mld dolarów.

Po Irene: największa powódź od pół wieku

Choć Irene nie szaleje już nad Stanami Zjednoczonymi, Amerykanie wciąż próbują uporać się ze skutkami przejścia huraganu. Ulewne deszcze wywołały jedną z największych powodzi na północnym-wschodzie USA. W ciągu ostatnich 24 godzin stany wód na kilku rzekach przekroczyły swoje rekordowe poziomy.

Kolejny huragan rodzi się na Atlantyku

We wtorek rano depresja tropikalna powstała na Atlantyku, stała się oficjalnie tropikalnym sztormem. Katia znajduje się obecnie 860 km na południowy wschód od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zdaniem synoptyków, jeszcze we wtorek może przybrać na sile i stać się huraganem.

"Zobaczyłem ogromny pysk umazany krwią"

Grupa 16-letnich Brytyjczyków została zaatakowana przez niedźwiedzia polarnego podczas szkolnej wyprawy badawczej. Jeden z chłopców zginął na miejscu, trzech zostało poważnie rannych. Wydarzenie miało miejsce na norweskiej wyspie Svalbard.

"Wymarły Nowy Jork wraca do świata żywych"

- Wymarły Nowy Jork, po całonocnej batalii, wraca do świata żywych – napisał do redakcji Kontaktu 24 przebywający na miejscu Reporter 24 Piotr_Sobilo. Ponad 400 tysięcy ewakuowanych nowojorczyków wraca do swoich domów. Pomimo, że Irene straciła na sile, przez co została zdegradowana do sztormu tropikalnego, spowodowała wiele strat. Silny wiatr wyrywał drzewa, zrywał linie energetyczne. Na Dolnym Manhattanie zalane są ulice, pod wodą znajduje się też Central Park.

Nanmandol uderzył w Tajwan

Tajfun przesunął się już nad Tajwan. Jak dotąd w wyniku jego przejścia co najmniej 13 osób zginęło na Filipinach, za zaginione uznaje się co najmniej osiem osób - podała w poniedziałek policja i służby ratunkowe.