Bolid pojawił się w czwartek o godzinie 20.22 na południowy wschód od Warszawy. Jasno świecy obiekt zarejestrowała stacja obserwacyjna sieci Skytinel.
"Nie wydaje się, aby zjawisko doprowadziło do spadku meteorytów, jednak przyznajemy, że widok był niesamowity" - przekazała w mediach społecznościowych sieć Skytinel.
Bolid. Czym jest to zjawisko
Bolid to niezwykle jasny meteor. Zjawisko powstaje poprzez wejście w atmosferę obiektu o wielkości kilku centymetrów i więcej. W tym czasie jego powierzchnia nagrzewa się do kilku tysięcy stopni Celsjusza, co powoduje jego spalanie widoczne w postaci efektownej smugi na niebie.
Źródło: Skytinel, tvnmeteo.pl
Autorka/Autor: anw