Świat

Świat

Niemcy też zalało. Potoki na ulicach

Zalane drogi, zwalone drzewa. To efekt ulewy i gradu jakie nawiedziły w sobotni wieczór część Meklemburgii i Pomorza Przedniego - podał niemiecki dziennik "Ostsee Zeitung". W szczególności ucierpiało miasto Rostok, gdzie strumienie wody płyną po ulicach.

Emily ucieka na otwarte wody oceanu

Tropikalny cyklon, który ostatnio przechodził nad Karaibami rozpadł się i zanikł. Wcześniej przyniósł powodzie, osunięcia ziemi, zniszczenia i śmiertelne ofiary.

Niebezpieczny tajfun Muifa stał się atrakcją turystyczną

Chińskie władze ewakuowały ponad 200 tysięcy mieszkańców wschodniej prowincji Zhejiang i odwołały ponad 200 lotów. Tajfun, który jeszcze wczoraj był uważany za jeden z najsilniejszych od lat słabnie i przesuwa się w kierunku północnym.

Lodowiec wywołał panikę i ranił kobietę

Grupa amerykańskich turystów na Alasce wybrała się łodzią na wycieczkę do fjordu Tracy Arm, aby obejrzeć lodowiec kończący się w morzu. Jedną z oczekiwanych atrakcji takich wypraw jest widok pękającego lodowca, którego wielkie fragmenty wpadają do wody. Tym razem łódka z widzami była jednak trochę za blisko walącej się ściany lodu.

Wielka erupcja na Słońcu. Możesz się nie dodzwonić

Duża ilość naładowanych elektrycznie cząstek wyrzuconych podczas gigantycznej erupcji na Słońcu dotrze w sobotę do Ziemi. Zdaniem ekspertów mogą one wywołać jedne z największych geomagnetycznych burz w historii - donosi "Daily Mail".

Ulewne deszcze nad amerykańską aglomeracją. Loty odwołane, drogi zamknięte

Jedną z największych aglomeracji USA, położoną w Karolinie Północnej Charlotte, nawiedziły burze. Towarzyszące im deszcze doprowadziły do zamknięcia dróg i odwołania lotów w ważnym porcie lotniczym Charlotte-Douglas. Na niektórych terenach, w sobotę do południa czasu wschodniego, odnotowano aż 15 l/m kw. deszczu.

Upały zabijają młodych sportowców

Niespotykanie wysokie temperatury i dająca się we znaki wilgotność, które tego lata nawiedziły południe USA, przyczyniły się do śmierci dwóch futbolistów ze szkół średnich i jednego trenera. Na skutek udaru zmarł też biegacz.

Z powietrza pilnują wybrzeży Arktyki

Załogi statków płynących przez kanadyjską Arktykę muszą w najbliższych miesiącach bardzo uważać, aby nie zostawiać za sobą plam oleju. Kanadyjskie władze wznowiły powietrzne patrole.

Świat bez lodu? Oglądaj TVN Meteo!

TVN Meteo zaprasza na kolejne filmy dokumentalne. Już w najbliższą niedzielę premierę będą miały dwie znakomite produkcje z cyklu "Świat bez lodu" - "Nowe Eldorado" i "Wyrok w zawieszeniu".

Kiście uginają się od upałów

Tegoroczne winobranie z powodu wysokich temperatur rozpoczęło się w niektórych regionach Italii wyjątkowo wcześnie. Włosi zacierają ręce.

Tak było przed rokiem, teraz zostali w domu

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy taką wiadomość: "Ostatnie wakacje spędziłem z dziewczyną na wyspie Rodos. W tym roku niestety nie możemy wyjechać, ale chciałbym sprawić dziewczynie przyjemność pokazując zdjęcia naszego zamku w TVN Meteo". Takiej prośbie nie potrafimy odmówić.

Wielki tajfun opuszcza Japonię, atakuje Chiny

Tajfun Muifa jeszcze w piątek mocno okładał falami południowe wybrzeża japońskiej Okinawy. Od kilku dni jednak chińskie władze ostrzegają przed nim mieszkańców. Wiatr w porywach będzie osiągał prędkość 150-182 km/h.

Dobry sezon dla huraganów

Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) ostrzega, że w tym sezonie huraganów będzie więcej niż zazwyczaj. Badacze prognozują, że ich liczba zwiększy się ze standardowych ośmiu do dziesięciu.

Już 14 ofiar parku Yosemite

Pogoda jest głównym czynnikiem, który tego lata przyczynił się do rekordowej liczby zmarłych na terenie Parku Narodowego Yosemite - oznajmiła we wtorek jego rzeczniczka Kari Cobb. Yosemite uchodzi za najbardziej niebezpieczny park narodowy na świecie.

Hawaje skąpane w lawie

Nazywa się Kilauea i wybucha najczęściej na świecie. Wulkan ten znajduje się na Hawajach i nie pluł lawą od marca.

Niger skażony ropą. Winne koncerny i rząd

"Region bogatej w ropę delty Nigru cierpi z powodu katastrofy ekologicznej spowodowanej zanieczyszczeniem wód gruntowych, wyniszczeniem roślin i wyciekiem ropy do gleby. Usuwanie szkód może zająć nawet 30 lat" - ujawnia raport ONZ sfinansowany przez koncern Shell na prośbę nigeryjskiego rządu.

Klęska głodu zabiła 29 tys. dzieci

Według amerykańskich szacunków głód i susza w Somalii zabiły w ostatnich trzech miesiącach ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Jest to pierwsza tak precyzyjna próba oszacowania liczby zmarłych w wyniku klęski w Rogu Afryki.

Rekordowe topnienie lodu Arktyki

Pokrywa lodowa w Arktyce zmniejszyła się tego lata w sposób rekordowy. Utworzyła w ten sposób drogę dla żeglugi na Północnym Szlaku Handlowym. Rosja już liczy zyski z wykorzystania tego terenu.

Niebawem lot "kosmicznej babci"

Gloria Coco, 72-letnia włoska aktorka, już za kilka miesięcy prawdopodobnie spełni swoje największe życiowe marzenie i poleci w kosmos. Stanie się tym samym najstarszą uczestniczącą w locie kosmicznym Europejką.

Półtora tysiąca ewakuowanych. Emily zagraża Haiti i Dominikanie

Tropikalna burza Emily przemieszcza się w pobliżu Karaibów z prędkością 85 km/h. W środę miała uderzyć w Republikę Dominikany i Haiti, ale nadejdzie dopiero w czwartek rano czasu lokalnego. Jest bowiem wolniejsza niż przewidywali synoptycy. Ewakuowano ponad półtora tysiąca mieszkańców.

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji

Trzęsienie ziemi o sile 5,2 st. w skali Richtera miało miejsce w środę u zachodniego wybrzeża Indonezji, podała amerykańska agencja naukowo-badawcza United States Geological Survey.

Szkocki hrabia chce karmić edynburskie pandy

Jeszcze w tym roku, po raz pierwszy od 17 lat w Anglii zagoszczą pandy wielkie. Przybycie tych zwierząt do Edynburga budzi wiele emocji wśród Szkotów. Do władz zoo napływają oferty od lokalnych hodowców bambusa. Jednym z tych, którym leży na sercu los pand, jest Patrick Boyle, hrabia Kelburn.

Śmiertelnie wysokie promieniowanie na terenie Fukushimy

- Na terenie elektrowni atomowej Fukushima I, poważnie uszkodzonej w wyniku marcowego trzęsienia ziemi i tsunami, we wtorek znowu wykryto rekordową dawkę promieniowania wynoszącą ponad 10 siwertów na godzinę - poinformowała firma TEPCO.

"Nie narzekajmy na deszcz"

Tyle ostatnio narzekamy na deszcz, że za dużo, że nas podtapia, że wiadrami wodę z piwnic wylewamy. A tu niedawno na antenie TVN24 Janina Ochojska mówiła o potwornej suszy w Somalii, głodzie i śmierci.

Pogoda wykańcza Państwo Środka

Utrzymująca się w lipcu susza spowodowała niedobory wody dla 4,28 mln Chińczyków. Wysokie temperatury oraz brak opadów w lipcu, spowodowały susze głównie w północnych i południowych rejonach kraju. Z kolei centralne i wschodnie rejony Chin zmagają się z powodzią. W ich wyniku zginęło 97 osób.

W Nowym Jorku żar leje się z nieba

Podczas gdy my narzekamy na kiepskie lato i z niecierpliwością czekamy na upały, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych marzą o deszczu i niskich temperaturach. Słupki rtęci na Wschodnim Wybrzeżu sięgają 100 st. Farenheita. Reporter 24 przesyła nam film i zdjęcia znad Atlantyku, które oglądamy z zazdrością.

Filipiny: 70 śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej

Do 70 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej "Nock-ten" i tajfunu "Muifa", które szalały w zeszłym tygodniu nad północną częścią Filipin. Większość z tych osób utonęła podczas powodzi lub zginęła pod lawinami błotnymi. Tymczasem do kraju zbliża się kolejny front burzowy.