Trójmiasto

Trójmiasto

Ruszyła Foka po szynach ospale

Zabytkowa lokomotywa z wolsztyńskiej parowozowni pojechała w sentymentalną podróż z Gdyni przez Władysławowo na Hel. Pasażerowie mogli cofnąć się w czasie, a my obserwowaliśmy ten nietypowy przejazd z lotu ptaka.

"Będziemy odkłamywać te okrutne i ohydne kłamstwa"

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, po złożeniu kwiatów na grobach Macieja Płażyńskiego, Anny Walentynowicz i Arkadiusza Rybickiego w Gdańsku. Potem, przed kamerami, ostro skrytykował kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które jego zdaniem instrumentalnie wykorzystuje katastrofę smoleńską.

"Marian, niżej chwytaj!". Strażacy uwolnili uwięzionego bobra

Młody bóbr wpadł do niezabezpieczonej studzienki w lesie w okolicy Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie). Co prawda przeżył upadek z wysokości do 2,5 metra, ale nie potrafił samodzielnie wyjść z dołka. Wspinaczka po betonowych ściankach nie wchodziła w grę. Pomogli mu strażacy.

Łoś "zwiedza" wyspę Uznam. "Musiał tu przypłynąć"

Łosia na drodze spotkać można rzadko. Łosia na drodze prowadzącej przez wyspę, jeszcze rzadziej. Mamy nagranie, na którym widać jak "olbrzym" bez poroża przebiega beztrosko przez jedną z najbardziej ruchliwych dróg wyspy Uznam. Potem na "patykowatych" nogach znów czmycha między drzewa.

Ekstremalna wersja sportu dla emerytów. Zespół ze Szczecina rusza na mistrzostwa

Pentaque to tradycyjna francuska gra w bule. W Polsce nie jest jeszcze tak popularna, ale jej miłośników przybywa. Można ich znaleźć m.in. w Szczecinie. Tamtejszy zespół wybiera się właśnie na mistrzostwa świata w ekstremalnej wersji tego sportu. Bule należy nie tylko umieścić jak najbliżej "świnki", ale także uniknąć płonących beczek, hałd ziemi czy innych przeszkód. Zawody zaczynają się 15 kwietnia we flamandzkiej Gandawie. Kamera TVN24 podpatrywała jeden z ostatnich treningów zawodników ze Szczecina.

"Czekoladki i klocki" na pustyni. Budowa S7 z lotu ptaka

Rok temu budowa S7 wyglądała jak pustynia. Teraz praca wre i pojawia się coraz więcej nowych obiektów. Powstały już podpory i pierwsze segmenty mostu przez Wisłę. Drogowcy powoli przekładają ruch na wzmocnione drogi lokalne. Zakłady Budownictwa Mostowego pokazały, jak przebiegają prace. S7 od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego można zobaczyć na zdjęciach z drona.

Zdemaskowała "diabła". Napadł na jej sklep

Wtargnął do sklepu w masce diabła i próbował sterroryzować ekspedientkę. Kobieta zachowała zimną krew i pozbawiła napastnika "twarzy". 29-latek ukradł pojemnik z bilonem i uciekł. - Pracuję w policji już od 12 lat, ale nie przypominam sobie, żebyśmy kiedyś ścigali za rozbój "demona" - dziwi się st. asp. Maciej Zieliński.

Nowy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: historię pisze się wiele razy

Nie ma chyba na świecie muzeum, które nie zmieniło swojego kształtu – powiedział w dniu mianowania pełniący obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki pytany o ewentualną zmianę ekspozycji. Jak dowiedziała się TVN 24, podjął on już decyzję o wstrzymaniu internetowej sprzedaży biletów.

Staranował 23 osoby na Monciaku. Opuścił już szpital

Pędził przez Monciak na oślep. Po kolei taranował ludzi, którzy pojawiali się na jego drodze. Michał L. uniknął kary, bo biegli stwierdzili, że był niepoczytalny. Po ponad 2 latach terapii w zamkniętym ośrodku 35-latek chce się leczyć na wolności. Sąd właśnie pozwolił mu wyjść na wolność.

Protesty nic nie zmieniły. Minister powołuje nowe muzeum i wskazuje nowego dyrektora

Dziś podjąłem decyzję o połączeniu muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte, w związku tym powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej - powiedział w czwartek Piotr Gliński wicepremier, minister kultury. Dodał, że p.o. dyrektora placówki został dr Karol Nawrocki, który do tej pory pracował w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nawrocki podjął decyzję o wstrzymaniu internetowej sprzedaży biletów.

"Muzeum nie powstało dla partii czy polityka, ale dla Polaków"

Transparenty, krzyki i znicze przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Kilkadziesiąt osób manifestowało swój sprzeciw wobec planowanego przez ministerstwo kultury połączenia placówek. Paweł Machcewicz jest przekonany, że cała ta "operacja" jest wymierzona w niego. - Chodzi o przejęcie kontroli w muzeum i przerwanie mojej kadencji - powiedział dyrektor w programie "Wstajesz i wiesz".

"Połączenie nastąpi niezwłocznie". Jest decyzja sądu w sprawie muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte

Naczelny Sąd Administracyjny wydał postanowienie w sprawie zażalenia ministra kultury na wstrzymanie połączenia Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte. Uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. - Połączenie muzeów staje się możliwe do realizacji. Nastąpi to niezwłocznie. Oznaczać to będzie wydatne zwiększenie ich potencjału - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Mam nadzieję, że jak Sellin i Gliński pojawią się w zdobytym muzeum, to przekonają się o jego wartości"

Głównym celem było pozbycie się mnie i niedopuszczenie do zaprezentowania wystaw tak, jak je przygotowaliśmy. To drugie im się nie udało. Dzięki wysiłkowi wielu pracowników i wsparciu od ludzi udało nam się skończyć wystawę i pokazać ją turystom. W ciągu 10 dni odwiedziło nas kilkanaście tysięcy ludzi - mówi Paweł Machcewicz, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.

Ziobro chce "dyscyplinarki" dla sędziego, który zwolnił porywacza 12-latki

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego, który zgodził się na przedterminowe zwolnienie porywacza 12-latki z Golczewa w Zachodniopomorskiem. Według ministra, sędzia dopuścił się "oczywistej i rażącej obrazy przepisów prawa procesowego".

Zaatakował pacjentów szpitala. Ma zarzuty

Do trzech lat więzienia grozi Szwedowi, który zaatakował dwie osoby w szpitalu w Kościerzynie (Pomorskie). Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące uszczerbku na zdrowiu oraz niestosowania się do poleceń policji podczas zatrzymania.