wakacje

wakacje

Pod Mrągowem powstała pierwsza w Polsce motylarnia, która jest schronieniem dla tych owadów. To inicjatywa, która jest bardzo potrzebna, ponieważ bezpieczeństwo tych owadów jest zagrożone.

Na Lazurowym Wybrzeżu i w Portugalii synoptycy prognozują burzowy dzień. W pozostałych europejskich kurortach turystom będzie sprzyjać wakacyjna aura. W Tunezji na Dżerbie możliwe są przelotne deszcze.

Turystów w całej Polsce czeka upalny, ale i burzowy dzień. W wielu kurortach synoptycy prognozują bardzo wysoką temperaturę. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 32 st. C w Dąbkach i Mielnie.

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.

W europejskich kurortach rozpogadza się. W wielu miejscach na plaże tłumnie będą przybywać turyści. Woda wzdłuż wybrzeża na Cyprze osiągnie aż 25 st. C. Bez wątpienia upalne 41 st. C w Egipcie zagoni urlopowiczów do basenów i morza.

Turyści, którzy wybrali nadmorskie i mazurskie miejscowości wypoczynkowe będą mieli powody, by ponarzekać. Synoptycy prognozują dla tych miejsc deszcze i burze. W kurortach górskich deszcz nie jest przewidywany, ale będzie tam chłodniej.

W Grecji temperatura przekroczyła 40 stopni. Mieszkańcy i turyści szukają ochłody na plażach. Z kolei lekarze alarmują o rozwagę, bo takie upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Na Lazurowym Wybrzeżu, w Chorwacji i wzdłuż Zatoki Meksykańskiej prognozowane są burze. Natomiast na południu Europy synoptycy spodziewają się bardzo wysokich temperatur i bezchmurnego nieba. Wczasowicze będą tam tłumnie przybywać na plaże.

W polskich kurortach turyści mogą spodziewać się zachmurzonego nieba. Jest to zła wiadomość dla amatorów opalania. Temperatura oscylować będzie od 16 do 25 st. C. Najcieplejszym kurortem w Polsce zostanie Iwonicz-Zdrój.

W sobotę na południu Europy zawitają upały. Coraz mniej burz i chmur będzie psuło turystom wakacje. Niestabilna pogoda będzie wciąż panować w Chorwacji. W basenie Morza Śródziemnego temperatury będą się wahać od 20 st. C do powyżej 40 w Izraelu.

W Europie czekają nas umiarkowane, ale letnie temperatury. Tylko w niewielu miejscach niebo będzie bezchmurne niebo i temperatury zawędrują powyżej 30 st. C. Natomiast w afrykańskich kurortach turyści mogą się spodziewać bardzo wysokich temperatur. W Egipcie w Sharm el Sheikh termometry wskażą 41 stopni Celsjusza.