wakacje

wakacje

Nad morskimi i górskimi kurortami zbiorą się chmury - na północy deszczowe, a na południu burzowe. Jedynie na Mazurach aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 16 st. C do 25 st. C.

Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.

W kurortach mazurskich, a także w części ośrodków nadmorskich prognozuje się słoneczne, bezchmurne niebo. Jedynie w górach i w zachodnich rejonach polskiego wybrzeża przewidywane są burze. Termometry wskażą od 21 st. C do 25 st. C.

W piątek słońce zaświeci nad wieloma europejskimi kurortami. Pogodna aura panować będzie między innymi w Hiszpanii i we Francji. Upalnego dnia mogą spodziewać się turyści, którzy wypoczywają w kurortach Afryki. Na burze natomiast mogą liczyć ci, którzy wybrali się do Chorwacji, Włoch oraz do kurortów Ameryki Łacińskiej i Indonezji.

- Ostanie dni wakacji będą słoneczne i pogodne - zapowiadała prezenterka TVN Meteo Agnieszka Cegielska. Prócz letnich dni, czekają nas również letnie noce. Najcieplejsze mają być te w weekend. W niektórych regionach kraju odnotujemy w nocy nawet 15 st. C. Kiedy nastanie wrzesień "wszystko zdarzyć się może", zapowiada Cegielska.

Zbliża się koniec wakacji. Turyści, którzy na swój cel podróży wybrali polskie morze lub Mazury nie będą zadowoleni z pogody. Jedynie ci, którzy wypoczywają w górach mogą liczyć na słoneczną aurę. Termometry wskażą od 16 st. C do 25 st. C.

Choć Australia kojarzy się z piaszczystymi plażami, Wielką Rafą Koralową oraz surfowaniem, to można tam znaleźć też zimowe rozrywki. W Australii znajduje się pięć ośrodków narciarskich. W sobotę odbyły się tam zawody w narciarstwie biegowym, Kangaroo Hoppet. Ścigał się w nich również Polak.

W Kanadzie na poboczu drogi można było spotkać nietypowego autostopowicza. Robot o imieniu HitchBOT podróżował ze wschodu na zachód Kanady. Pokonał 6 tys. km przez trzy tygodnie.