wakacje

wakacje

W czwartek na pogodę nie będą mogli narzekać przede wszystkim turyści wypoczywający na Mazurach i nad morzem. Choć niewykluczone, że i tam miejscami niebo będzie się chmurzyć. Z kolei ci, którzy przebywają obecnie w górach, muszą liczyć się z opadami deszczu i burzami.

Jadąc do Włoch trzba mieć na uwadzę to, że na plaży nie będziemy wylegiwać się za darmo. Koszt wynajmu łóżka do opalania to nawet 12 euro. Jednak, jeśli ktoś będzie miał ochotę tylko wykąpać się w morzu, nie musi płacić za bilet - przypomnina krajowy związek najemców kąpielisk. To ważna informacja dla turystów, którzy często nie wiedzą, do czego mają prawo.

Upalnie będzie w sobotę w większości kurortów na świecie. Zagrzmi w Barcelonie, nad Zatoką Meksykańską i w Indonezji. Najchłodniejszym miejscem wakacyjnym okaże się Portugalia, najgoręcej będzie w Sharm el Sheikh w Egipcie.

Na Mazurach i nad morzem bezchmurne niebo i temperatura powyżej 22 st. C umili czas turystom. W górach zapanuje dość typowa dla tego regionu zmienna aura. W wielu regionach na południu Polski będzie świecić słońce, ale nie można wykluczyć również przelotnych opadów deszczu i burz.

W kurortach w Europie na turystów czeka słoneczna pogoda. W wielu miejscach nie obejdzie się jednak bez burz. Zagrzmi między innymi w Barcelonie, w części Włoch i na Indonezji. Termometry wskażą od 23 st. C na Wyspach Kanaryjskich do 33 st. C w Medan na Sumatrze.

W polskich kurortach bez wyjątku synoptycy prognozują burzowy dzień. Temperatura powietrza będzie wahać się od 20 st. C w Karpaczu do 28 st. C w Jastarni, Władysławowie, Helu, Giżycku, Rucianem-Nidzie, Mikołajkach i Busku-Zdroju.

Front burzowy znad Lazurowego Wybrzeża przeniesie się nad Włochy i Chorwację. Burze tak samo uprzykrzą wakacje na Bali - w miejscu, gdzie zwykle świeci słońce. Upały natomiast kolejny dzień będą towarzyszyć turystom przebywającym na Cyprze, w Grecji i Turcji.

Na większości tras warunki drogowe będą dobre - jazdy nie uprzykrzą ani opady deszczu ani burze. Wyjątkiem będą obszary na województwach przy wschodniej granicy. Kierowcy planujący podróż w tych stronach powinni nastawić się na utrudnienia w postaci ograniczonej przyczepności oraz zredukowanej widzialności.

W wielu kurortach na świecie synoptycy prognozują piękną pogodę. Najcieplejszym miejscem będzie wybrzeże śródziemnomorskie w Izraelu, tam termometry wskażą 43 st. C. Podobne upały przewidywane są w Egipcie. Burze pojawią się nad Zatoką Meksykańską, w części Francji i Włoch.

W Chinach zaczął się sezon powodzi. Wodospad Hukou w tym czasie jest jedną z największych atrakcji turystycznych, która przyciąga ludzi z całego świata. Nieprzerwanie padające deszcze i zamknięta śluza sprawiają, że poziom wody gwałtownie rośnie, powodując, że miejsce to staje się niezwykle malownicze.

W wielu polskich kurortach turyści mogą spodziewać się burz i zachmurzonego nieba. Temperatura wahać się będzie od 16 st. C w Czorsztynie, Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Muszynie, Krynicy-Zdroju i w Tymbarku do 25 st. C w Iwoniczu-Zdroju.

Pod Mrągowem powstała pierwsza w Polsce motylarnia, która jest schronieniem dla tych owadów. To inicjatywa, która jest bardzo potrzebna, ponieważ bezpieczeństwo tych owadów jest zagrożone.

Na Lazurowym Wybrzeżu i w Portugalii synoptycy prognozują burzowy dzień. W pozostałych europejskich kurortach turystom będzie sprzyjać wakacyjna aura. W Tunezji na Dżerbie możliwe są przelotne deszcze.

Turystów w całej Polsce czeka upalny, ale i burzowy dzień. W wielu kurortach synoptycy prognozują bardzo wysoką temperaturę. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 32 st. C w Dąbkach i Mielnie.

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.