Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę, że do jego spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem może dojść w ciągu najbliższych trzech lub czterech tygodni.
Prezydent Donald Trump poinformował w sobotę na Twitterze, że rozmawiał z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem w ramach przygotowań do spotkania z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem.
Donald Trump podczas wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Waszyngtonie mówił o wydatkach na obronność. W tym kontekście pochwalił Polskę, która "płaci nawet więcej, niż się od niej oczekuje". Na słowa prezydenta USA zareagował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Wiceprezydent USA Mike Pence w piątek nazwał spotkanie przywódców Korei Północnej i Korei Południowej krokiem w kierunku denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, ale podkreślił, że jest to "tylko jeden krok". USA będą kontynuowały wywieranie presji na Pjongjang - zapewnił.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas roboczej wizyty w USA rozmawiała w piątek z prezydentem Donaldem Trumpem o sprawach międzynarodowych - m.in. o Iranie i sytuacji na Półwyspie Koreańskim - o zagadnieniach bezpieczeństwa i kwestiach handlu transatlantyckiego.
Nowy sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapewnił w kwaterze głównej NATO w Brukseli, że zobowiązanie USA do kolektywnej obrony jest "niezłomne" i że Stany chcą przewodzić Sojuszowi. Wezwał przy tym Europejczyków do większych wydatków na obronność.
Prezydent USA Donald Trump nazwał władze Iranu "morderczym reżimem". Na konferencji prasowej z niemiecką kanclerz Angelą Merkel podkreślił, że nie można dopuścić do tego, żeby Iran kiedykolwiek wszedł w posiadanie broni nuklearnej.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że wkrótce spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, by rozmawiać o denuklearyzacji. Poinformował, że rozważane są już tylko dwa lub trzy miejsca, w których mogłyby się odbyć rozmowy, a nie pięć.
W piątek minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz spotkał się w kwaterze głównej NATO w Brukseli z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. W stolicy Belgii miało miejsce spotkanie ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Amerykański Senat bez problemu zatwierdził w czwartek kandydaturę Mike'a Pompeo. 54-letni dotychczasowy dyrektor CIA będzie 70. sekretarzem stanu w historii Stanów Zjednoczonych.
Rozmowy dotyczące przygotowania szczytu, na którym mieliby się spotkać prezydent Stanów Zjednoczonych i przywódca Korei Północnej przebiegają dobrze - powiedział we wtorek dziennikarzom Donald Trump.
Przywódcy Francji i Niemiec podczas spotkań z prezydentem USA Donaldem Trumpem w tym tygodniu będą go przekonywać, by nie wycofał swego kraju z umowy nuklearnej światowych mocarstw z Iranem - oznajmił szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas. Prezydent Francji Emmanuel Macron już rozpoczął swoją wizytę.
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek wizytę w USA. Towarzyszy mu pierwsza dama Brigitte Macron i liczna delegacja, złożona z ministrów oraz blisko 50 osób reprezentujących francuski biznes i świat kultury.
Senacka Komisja Stosunków Zagranicznych stosunkiem głosów 11 "za" do 9 "przeciw" zaleciła Senatowi zatwierdzenie nominacji obecnego dyrektora CIA Mike’a Pompeo na stanowisku sekretarza stanu. Przeciw wydaniu pozytywnej rekomendacji głosowali członkowie komisji z Partii Demokratycznej.
Kim Dzong Un ogłosił, że od 21 kwietnia Korea Północna wstrzymuje próby jądrowe i testy międzykontynentalnych rakiet balistycznych - podała północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Prezydent USA Donald Trump twierdzi, że to "wielki postęp".
Prezydent Donald Trump w czasie rozmowy telefonicznej zaprosił prezydenta Rosji Władimira Putina do Waszyngtonu - poinformował minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow agencję RIA Nowosti.
Amerykański serwis internetowy Bloomberg.com opublikował w środę listę miast, w których potencjalnie może odbyć się spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Jednym z nich jest Warszawa.
"Kupuj amerykańskie". Tak ma się nazywać inicjatywa powiązana z nową strategią sprzedaży broni, której opracowywanie kończy właśnie administracja Donalda Trumpa - podała we wtorkowy wieczór agencja Reutera. Jej źródła w amerykańskim przemyśle zbrojeniowym oraz w Waszyngtonie twierdzą, że sojusznicy USA w NATO, Japonia, Korea Południowa i niektóre kraje arabskie mogą dostać szybszy i szerszy dostęp do nowoczesnej techniki wojskowej.
Prezydent USA Donald Trump zablokował w niedzielę wieczorem nałożenie nowych sankcji na Rosję za wspieranie prezydenta Syrii Baszara al-Asada, choć wcześniej zapowiedziała je ambasador USA przy ONZ Nikki Haley - podał w poniedziałek po południu "Washington Post".
Stany Zjednoczone "rozważają nałożenie nowych sankcji na Rosję, a decyzja zostanie podjęta w najbliższej przyszłości" - poinformowała w poniedziałek w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.