Terroryzm

Terroryzm

Lekarze i pielęgniarki pracujący w amerykańskiej armii są współwinni znęcania się nad podejrzanymi o terroryzm osadzonych w więzieniach - alarmuje medyczny think-tank Institute on Medicine as a Profession (IMAP). Jego zdaniem, medycy sugerowali umieszczenie podejrzanych w izolatkach i instruowali przesłuchujących, co mają robić, by wiezień czuł się niekomfortowo.

Likwidacja przywódcy pakistańskich talibów Hakimullaha Mehsuda, który zginął w piątek w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na terytorium plemiennym Północnego Waziristanu, nastąpiła w złym momencie - ocenił prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.

Lider pakistańskich talibów Hakimullah Mehsud zginął w ataku drona - poinformowała agencja Reutera. Informacje o śmierci jednej z najbardziej poszukiwanych osób w Pakistanie pojawiały się już wcześniej kilkakrotnie, jednak dzisiejsze doniesienia zostały potwierdzone przez samych talibów.

O zorganizowanie poniedziałkowego zamachu bombowego w Wołgogradzie, na południu Rosji, podejrzewany jest pochodzący z regionu moskiewskiego ekstremista islamski Dmitrij Sokołow - informują media w Rosji, powołując się na źródła w organach ścigania. Władimir Putin ostrzegł, przed "wrogimi siłami", które wykorzystując religię chcą osłabić Rosję.

Brytyjska policja ostrzegła znanych przedstawicieli tamtejszej społeczności muzułmańskiej, że mogą być w niebezpieczeństwie. Powód? Zostali wymienieni jako wrogowie na nagraniu zamieszczonym w internecie przez radykalne ugrupowanie Al-Szabab.