Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie

Niemiecka prasa: po raz pierwszy od zimnej wojny NATO i Rosja stworzyły „gorącą linię”

Stało się. Napięcie pomiędzy Rosją i NATO urosło do takich rozmiarów, że wojskowi Paktu Północnoatlantyckiego zdecydowali się na uruchomienie „gorącej linii” prowadzącej wprost na Kreml. Ta ma pozwolić na bezpośrednią komunikację w przypadku najcięższego kryzysu - twierdzi dziennik „”Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, który cytuje też niemiecki „Spiegel”.

Wspólne manewry Rosji i Chin u wybrzeży Europy

Chińska i rosyjska flota przeprowadzą w połowie maja pierwsze wspólne manewry morskie na Morzu Śródziemnym. Będzie to też pierwsze takie "spotkanie" dwóch armii w tej części świata - poinformowało chińskie ministerstwo obrony.

Kreml odkurza superbombowce. "Nikt nie stworzył lepszych"

Minister obrony Rosji Sergiej Szojgu polecił w środę radzie nadzorczej konsorcjum Tupolewa „przyjrzenie się” kwestii powrotu do produkcji ponaddźwiękowych bombowców strategicznych Tu-160. - Nikt nigdy nie stworzył lepszego samolotu w tej kategorii - stwierdził Szojgu, cytowany przez agencję TASS.

Fantastyczne wizje potęgi rosyjskiego oręża. "Za pięć lat egzoszkielety sterowane siłą umysłu"

W rosyjskich mediach systematycznie pojawiają się doniesienia o tym, jak to rosyjskie wojsko niedługo dostanie supernowoczesny sprzęt "nie mający odpowiedników". Teraz jedna z bardziej znanych rosyjskich agencji prasowych TASS twierdzi, że "armia za pięć lat dostanie egzoszkielety sterowane siłą umysłu". Wystarczy przeczytać opatrzone takim tytułem doniesienie, aby stwierdzić, że to humbug.

Wielka eksplozja w rosyjskiej bazie przy granicy z Ukrainą. Trzy wioski ewakuowane

W dużej rosyjskiej bazie wojskowej, która powstała w ciągu ostatniego roku na polach kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą, doszło do potężnej eksplozji. Według oświadczenia wojskowych w wyniku pożaru wybuchł jeden pojazd, ale z nagrań i zdjęć jednoznacznie wynika, że w powietrze wyleciało ich co najmniej kilkadziesiąt lub też zniszczony został duży skład amunicji. Lokalne media donoszą, że ewakuowano trzy pobliskie wioski.

Finowie ostrzelali podwodny obiekt. "Nie możemy potwierdzić, czy to był okręt"

- Potwierdzenie, czy wykryty podwodny obiekt był okrętem podwodnym, zajmie dni albo i tygodnie - powiedział adm. Juha Vauhkonen, szef sztabu fińskiej marynarki. Wcześniej informowano, że jeden z okrętów patrolujących wody terytorialne Finlandii zauważył pod wodą "cel". W jego kierunku zostało zrzuconych z pokładu kilka "ostrzegawczych bomb" - jak powiedział minister obrony.

Rosyjskie manewry na spornych wyspach. Japonia zareaguje?

Rosja rozpoczęła wojskowe ćwiczenia obrony wybrzeża na Wyspach Kurylskich - poinformował rosyjski minister obrony cytowany przez agencję Interfax. Część tych wysp od dawna jest terytorium spornym z Japonią, a Moskwa i Tokio dotąd nie podpisały z tego powodu traktatu pokojowego.

Rosjanie ujawniają, co spadło w obwodzie archangielskim

Start próbny rakiety, która spadła 22 kwietnia w obwodzie archangielskim, przeprowadzał koncern zbrojeniowy Ałmaz-Antej – poinformowała rosyjska agencja Interfax. Jej zdaniem to rakieta Antej-2500 spadła chwilę po starcie z wojskowego kosmodromu w Plesiecku.

Katastrofa tajemniczej rakiety na wojskowym kosmodromie Rosjan

Chwilę po starcie z rosyjskiego wojskowego kosmodromu w Plesiecku rozbiła się rakieta. Nie wiadomo, jaka dokładnie, ale wojskowi zapewniają, że nie należała do nich. Według agencji TASS wystrzelenie było dziełem "jednego z przedsiębiorstw przemysłu zbrojeniowego".

Amerykanie "będą w stanie się przedrzeć" przez rosyjski system rakietowy

Czas i zakres znoszenia sankcji jest wśród kluczowych spornych punktów, nad którymi będą w środę rozmawiać negocjatorzy z Iranu i sześciu mocarstw podczas wznowionych negocjacji nt. programu atomowego Teheranu. Inną sprawą komplikującą stosunku Iranu z Zachodem są pociski S-300, które po wielu latach zwlekania, zobowiązała się im dostarczyć w końcu Rosja. Na ich temat wypowiedział się prezydent USA Barack Obama.

Być jak Związek Radziecki? Rosja wraca do Afryki

Rosja wraca na rynek afrykański. Przedsiębiorstwo państwowe Rostec zrealizuje bowiem miliardowe projekty związane z wydobyciem surowców w Ugandzie i Zimbabwe. Moskwa liczy na jednoczesny wzrost sprzedaży broni na Czarny Ląd.