prognoza

prognoza

Dobre wieści dla tych, którzy myśleli, że czeka nas wieczna zima. Już od poniedziałku z każdym dniem będzie się coraz bardziej ocieplać, a w połowie miesiąca na termometrach możemy zobaczyć nawet 20 st. C. Szybko zapomnimy o śniegu, bo oprócz coraz wyższych temperatur do jego topnienia przyczynią się opady deszczu.

Niedzielę część z nas rozpocznie w towarzystwie mgieł, a dzień zapamiętamy głównie jako chłodny i dość mokry. Nad Polską przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, które przyniosą opady śniegu i śniegu z deszczem. Ponieważ pogodę kształtuje wyż, pojawią się jednak i rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy do 5 st. Celsjusza.

Pogoda w najbliższy weekend nie zafunduje nam ekstremalnych przeżyć. Nie będzie intensywnych śnieżyć, ale też nie poczujemy powiewu wiosny. Niebo przykryje spora warstwa chmur, od czasu do czasu przelotnie poprószy. Na ciepło też nie ma co liczyć - przyjdzie wraz z rozpogodzeniami dopiero w poniedziałek.

Na całym obszarze kraju będzie padać. W części regionów spodziewamy się tylko śniegu, w innych - deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 1 do 6 st. Celsjusza.

Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

Choć trudno to sobie wyobrazić, Wielkanoc wielu z nas upłynie pod znakiem... zawiei śnieżnych. Intensywnie ma padać m.in. w Małopolsce, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej. Jeśli chodzi o temperaturę, to w najcieplejszym momencie dnia na pewno nie będzie ujemna.

Piątek przyniesie nam nieprzyjemną pogodę: w całym kraju będzie padać śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. To skutki frontu atmosferycznego, który już w nocy zaatakował południe kraju. Termometry pokażą od 0 do 6 st. C, ale możemy marznąć przez nasilający się okresami wiatr.

Najnowsze świąteczne prognozy przewidują najgorszą aurę z opadami i wiatrem na Wielki Piątek. W sobotę utrzymają się chmury, a na północy poprószy śnieg. Niedziela Wielkanocna i lany poniedziałek mają być pogodniejsze, ale niezbyt ciepłe.

Przedwiośnie - tak najkrócej można opisać pogodę w Wielkanoc. Według najnowszej prognozy pogody, trochę się ociepli i w całym kraju dzienne temperatury będą się utrzymywać na plusie. Będzie mokro od deszczu i deszczu ze śniegiem, a lokalnie może jeszcze poprószyć śnieg, ale zza chmur powinno czasem przebić się słońce.

W połowie tygodnia przez Polskę przejdzie front atmosferyczny, który przełamie dominację zimowej aury - prognozują synoptycy. Po nim możemy spodziewać się stopniowego ocieplenia: w lany poniedziałek niektóre regiony mają odnotować nawet 16 st. C. Na świąteczne spacery trzeba jednak przygotować parasole, bo Wielkanoc będzie mokra.