prognoza

prognoza

Deszczowo na północy, słonecznie na południu. Pogoda dzieli Europę

Chociaż w okolicach północno-zachodniej Europy ubyło ośrodków niżowych, nadal dominują tam fronty atmosferyczne odpowiadające za nieprzyjemną i powodującą liczne problemy pogodę. W sobotę w tej części kontynentu utrzymają się rozległe strefy opadów i silny wiatr. W znacznie lepszej sytuacji będą skąpane w słońcu południowe kraje.

Europa w niżowym klinczu. Słonecznie tylko we Włoszech

Nieprzyjemna, deszczowa, i wietrzna pogoda nie odpuszcza zachodniej i północnej Europie. To efekt wpływu aż czterech ośrodków niżowych otaczających te część kontynentu i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Piąty niż odpowie za chmury i deszcz nad Bałkanami.

Gołoledź, wiatr o prędkości 60 km/h

Kierowcy, którzy wybierają się dziś w podróże po Polsce muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach. Według prognoz, w kraju pojawiać się dziś będą słabe opady deszczu i śniegu, a także silniejsze porywy wiatru.

Jakie utrudnienia szykuje nam pogoda na najbliższe dni?

W końcówce tygodnia powinniśmy się liczyć z pogodowymi utrudnieniami. Weekend zdominuje wiatr, ale trzeba się liczyć też z opadami deszczu. Początek nowego tygodnia ma być spokojniejszy, ale potem czeka nas plucha z lokalnymi opadami śniegu.

Niże zawładnęły Europą. Zmoknie zachód i południe kontynentu

Nie ustaje pochód atlantyckich niżów, które sprowadzają nieprzyjemną, a w wielu miejscach stwarzającą wiele problemów pogodę na zachodzie naszego kontynentu. W środę przez zachodnią Europę znowu przejdą deszczowe fronty, a do tego ma mocno wiać. Za sprawą trzeciego ośrodka niżowego z południa mokro zrobi się również na Bałkanach i w dużej części Włoch.

Prognoza pogody na dziś: zawisną nad nami deszczowe chmury

Synoptycy zapowiadają na ogół pochmurną niedzielę. Dodatkowo, w całym kraju mogą pojawić się słabe opady deszczu. W ciągu dnia na termometrach ujrzeć będzie można nawet 8 st. C. Niestety ze względu na niskie ciśnienie i wysoką wilgotność powietrza, warunki biometeo będą niekorzystne.

Deszcz utrudni jazdę tylko na wschodzie

W sobotę większość kierowców nie powinna narzekać na pogodę. Dzięki temu, ze się rozpogodzi, w większości kraju warunki jazdy będą dobre. Tylko we wschodniej Polsce kierowcom mogą przeszkadzać przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody dla Soczi: zimowe igrzyska, wiosenne temperatury

Od soboty w Soczi tysiące sportowców z kilkudziesięciu krajów będzie rywalizować w różnych konkurencjach zimowych igrzysk olimpijskich. Dla wielu z nich sprzymierzeńcem albo wrogiem może okazać się pogoda. Choć na pierwsze dni sportowych zmagań synoptycy zapowiadają dość pogodną i spokojną aurę bez gwałtownych zjawisk, zarówno zawodników, jak i organizatorów o ból głowy mogą przyprawić temperatury - zdecydowanie bardziej wiosenne niż zimowe.

Wielu kierowców będzie narzekać na pogodę

Silniejsze podmuchy wiatru, a także lokalnie śliskie drogi utrudnią prowadzenie kierowcom poruszającym się po północnej połowie Polski. Drogowcy apelują, by zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków na trasie.