prognoza

prognoza

Drogi śliskie, widzialność ograniczona. Niedzielna pogoda sprawi, że po polskich drogach na pewno nie da się jeździć komfortowo.

W sobotę w Europie będzie dość mokro. Północny zachód kontynentu zdominuje wpływ frontu atmosferycznego znad Atlantyku, za sprawą którego deszczowe chmury dotrą też do Polski. Szukającym słońca i upału polecamy wyprawę na Półwysep Iberyjski, Bałkany albo do Turcji.

Pierwszy dzień weekendu będzie w większości kraju deszczowy i dosyć chłodny, przewidują synoptycy. Utrudnienia na drodze spotkamy na terenie prawie całej Polski. Jedynie drogi na południowym wschodzie kraju pozostaną suche.

Ostatnie dni wakacji w Tatrach zapowiadają się pochmurnie i chłodno - informują synoptycy. W górach panują trudne warunki do uprawiania turystyki - szlaki są mokre, śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

Gdzie szukać ciepła i słońca po tym, jak minął szczyt sezonu urlopowego? Tym, którzy dopiero teraz wybierają się na wakacje, radzimy obrać kurs na upalne Grecję i Turcję. Wciąż gorąco jest także w Portugalii oraz południowej Hiszpanii i Włoszech - tam jednak miejscami może popadać i zagrzmieć.

W drugiej części tygodnia czeka nas sporo chmur i deszczu. Sprowadzi je front atmosferyczny z południa, po przejściu którego rozpogodzi się dopiero w piątek. Ładna aura nie utrzyma się długo - w weekend znowu popada, a do tego zagrzmi.

Środa w większości kraju będzie pogodna i słoneczna, choć chmury pojawią się na niebie. Synoptycy przewidują, że deszczowo może być wzdłuż wschodniej i południowej granicy. Mimo to, słupki rtęci podniosą się umiarkowanie wysoko - w całym kraju temperatura sięgnie powyżej 20 st. C.

Pogodne niebo i suche drogi - na takie warunki mogą dziś liczyć podróżujący. Sprzyjająca aura ma się utrzymać do końca dnia. W jego drugiej części na południu jednak się zachmurzy.

Na dzisiejsza pogodę nikt nie powinien narzekać. W całym kraju będzie słonecznie, jedynie na południu końcówkę dnia mogą zmącić słabe opady. Temperatury nie przekraczające 25 st. C zapewnią nam odczucie komfortu termicznego.