prognoza

prognoza

Na przełomie tygodni będą nam towarzyszyć wysokie temperatury. Tych, którzy źle się czują przy gorącej i parnej aurze, ucieszy zapewne lekkie ochłodzenie, które ma nadejść we wtorek. Niestety, do połowy tygodnia nie odpoczniemy od burz i przelotnych opadów.

Na przeważającym obszarze będzie pochmurno z opadami deszczu. Na wschodzie nadal da się odczuć wpływ frontu atmosferycznego z burzami. Na ciepło nie mamy co liczyć, w żadnym regionie kraju temperatury nie sięgną 20 st. C.

Przed nami wyjątkowo przyjemne chwile. Nad Polską już lada moment zacznie rozbudowywać się wyż - gwarant dobrej pogody. W połowie tygodnia doświadczymy gwałtownego ocieplenia, które w weekend będzie skutkować niemal 30 st. C.

Sobotnia aura rozczaruje. Od zachodu wkroczy ochłodzenie. Słupki rtęci spadną poniżej 20 st. C. Na wschodzie wciąż będzie ciepło, ale podobnie jak w całym kraju pochmurno i deszczowo. Synoptycy nie wykluczają, że po południu mogą pojawić się burze.

Weekendowa aura nie będzie sprzyjała piknikom i wycieczkom. Niże znad zachodniej Europy i front atmosferyczny sprawią, że będzie się chmurzyć i padać. Na dodatek wyrażnie się ochłodzi - w niedzielę w całym kraju temperatury spadną sporo poniżej 20 st. C.

Po spokojnym poniedziałku wracają burze. Pogoda popsuje się głównie w zachodniej części kraju, ale deszcze nie ominą też wschodu w drugiej części tygodnia. Lepsza aura w całej Polsce ma zagościć w weekend, ale niestety zrobi się chłodniej.

Sobota i niedziela, choć niezbyt ciepłe, po kilku dniach burz zapewnią nam spokój w pogodzie. Jednak naprawdę przyjemna aura wróci do nas tuż po zakończeniu długiego weekendu. Pierwsze dni nowego tygodnia będą słoneczne i coraz cieplejsze.

Przewaga ośrodków niżowych odpowiada za nieprzyjemną, deszczową aurę nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach naszego kontynentu. Pogodnie, ale chłodno piątek zapowiada się nad Bałtykiem, słonecznie i ciepło będzie na Półwyspie Iberyjskim, a wakacyjną wręcz pogodę zapewnią Bałkany.

Prognoza pogody na kolejne dni długiego weekendu jest bardzo dynamiczna. Pochmurne i deszczowe dni będą się zmieniać z tymi spokojnymi i pogodnymi, a do tego przez południe, wschód i centrum kraju mają przechodzić burze. Do końca tygodnia temperatury na północy będą sporo niższe od wakacyjnych wartości, jakie pokażą termometry na południowym wschodzie.

Na pogodne niebo i słońce możemy dziś liczyć w głównie w pierwszej części dnia. Rano popada tylko na północnym zachodzie, ale deszczowa strefa będzie się przesuwać w głąb kraju. Chmury napłyną również z południa, przynosząc od Małopolski po Lubelszczyznę nie tylko deszcz, ale także burze z silnym wiatrem.