prognoza

prognoza

Kilka regionów z utrudnieniami pogodowymi

Szczególną ostrożnością, i to przez cały dzień, będą musieli wykazać się kierowcy podróżujący po drogach północnej części kraju. Rano pogoda nie będzie sprzyjać podróżom po południowej i po wschodniej części kraju. Pojawią się tam gęste mgły, jednak z biegiem czasu będą one ustępować.

Arktyczne powietrze zmrozi końcówkę listopada

W drugiej połowie listopada temperatury będą konsekwentnie dzień po dniu spadać. Jak wyjaśnia w komentarzu do prognozy długoterminowej synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, za chłód będą najpierw odpowiadać wilgotne masy powietrza związane z niżami. Po zmianie cyrkulacji na wyżową arktyczne masy z północy przyniosą nam już mróz, a miejscami opady śniegu.

Trudno będzie uniknąć mgieł. Na północy pokropi

Największych utrudnień na drogach zmotoryzowani powinni się spodziewać w pierwszej połowie dnia. Rano i przed południem w większości regionów mają występować mgły i zamglenia. W ciągu dnia ma się rozpogadzać, jedynie na północy trzeba się liczyć z większym zachmurzeniem i deszczem.

Z biegiem dnia zacznie się przejaśniać

W drugiej części dnia pogoda nie powinna utrudniać podróżowania po polskich drogach, jednak nad ranem niemal w całym kraju należy spodziewać się mgieł, a na południu szadzi, dlatego widzialność będzie ograniczona.

Warto zwolnić. Dziś drogi w całym kraju będą śliskie

Według synoptyków, w środę deszczowy front ogarnie zasięgiem całą Polskę. Drogi zrobią się śliskie i niebezpieczne, zwłaszcza na północnym wschodzie kraju, gdzie spadnie najwięcej deszczu. Warto ograniczyć prędkość i zachować ostrożność.

Na mroźne noce poczekamy do poniedziałku

- Do końca tygodnia czekają nas chłodne, ale jeszcze nie mroźne noce - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Dopiero pierwszej nocy przyszłego tygodnia na termometrach zobaczymy, jak słupki rtęci spadają poniżej zera.

Prognoza pogody na dziś: czwartek pełen opadów

Prognoza pogody przewiduje, że aura w czwartek będzie kapryśna. Front atmosferyczny, który będzie się przemieszczał z zachodu w głąb kraju sprawi, że na niebie zobaczymy głównie deszczowy chmury. Mimo to synoptycy prognozują, że okresami zza chmur może przebłysnąć słońce. Termometry pokażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku.

Drogi mokre, poza tym wietrznie

Synoptycy przewidują, że w czwartek pogodę zdominują fronty atmosferyczne. W całym kraju będzie przelotnie padało. Drogi staną się śliskie i mokre, a na południowym zachodzie dodatkowym utrudnieniem będzie silny wiatr. W porywach osiągnie on prędkość do 60 km/godz.