prognoza

prognoza

Burze ominą tylko nieliczne polskie kurorty

W wielu polskich kurortach turyści mogą spodziewać się burz i zachmurzonego nieba. Temperatura wahać się będzie od 16 st. C w Czorsztynie, Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Muszynie, Krynicy-Zdroju i w Tymbarku do 25 st. C w Iwoniczu-Zdroju.

Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale nie upalnie. Znowu zagrzmi

W piątek pogoda dopisze mieszkańcom północnych regionów Polski. Tam pojawi się sporo słońca. W pozostałych częściach kraju niebo będzie się chmurzyć. Niewykluczone, że popada i zagrzmi. Będzie ciepło, ale już nie upalnie. Słupki rtęci powędrują maksymalnie do 27 st. C.

Słońce i upały w Egipcie, deszcze w Chorwacji

W kurortach hiszpańskich i portugalskich słońca nie zabraknie. Podobnie ma być w Egipcie, Izraelu czy na Bali. W tych kurortach odnotujemy wysokie temperatury. Jednak nie wszędzie pogoda będzie rozpieszczać. Opady deszczu i burze prognozowane są m.in. we Francji czy Chorwacji.

Upalnie w kurortach za granicą: nawet 43 st. C

Czwartek w europejskich kurortach zapowiada się pogodnie i ciepło. Niewykluczone jednak, że miejscami pojawią się opady. Za to turyści wypoczywający w Ameryce Środkowej i na Malediwach będą musieli liczyć się z burzami.

Na drogi spadnie do 40 l deszczu

Mieszkańcy północnej Polski nie powinni narzekać na warunki drogowe. Jezdnie będą suche. Na południu kraju może pojawić się przelotny deszcz i burze. Synoptycy nie wykluczają również opadów gradu. Tam drogi będą śliskie, a widzialność ograniczona.

Izrael zachwyci aurą, Tajlandia będzie burzowa

Z prognozowanej na środę pogody wiele turystów się ucieszy, choć wczasowicze wypoczywający na Lazurowym Wybrzeżu, północy Włoch oraz po drugiej stronie Adriatyku - nie będą specjalnie zadowoleni. Podobnie zresztą jak wszyscy przebywający tego dnia w Zatoce Meksykańskiej, w Indiach czy na Malediwach lub Sumatrze.

Piękny dzień na Mazurach, nad morzem też ładnie

Planujący w środę górskie wycieczki powinni się liczyć z tym, że plany może im pokrzyżować pogoda. Znacznie spokojniej będzie nad Bałtykiem, gdzie zagrzmi tylko w kilku zachodnich kurortach. Spokojna, a przy tym gorąca i słoneczna aura czeka wypoczywających na Mazurach.

Do czwartku opady. Intensywne, bo związane z burzami

W ciągu kilku najbliższych dni w kraju zrobi się burzowo i deszczowo. Według prognoz, do czwartku, należy spodziewać się opadów rzędu 30 l/mkw. Prezenter TVN Meteo Maciej Dolega ostrzega również przed gradem i silnym wiatrem (w porywach do 90 km/h).

Wybierając się na łono przyrody pamiętajcie, że zagrzmi

Na burze, a także wysokie wartości na termometrach muszą się przygotować turyści wypoczywający zarówno w górach, jak i nad brzegiem Bałtyku czy warmińsko-mazurskich jezior. Ale horyzont nie będzie stale zasnuty ciemnymi chmurami - są spore szanse na przejaśnienia.

Koniec spokojnej aury. "Będą nam towarzyszyć dość gwałtowne burze"

W najbliższych dniach pogoda nie da nam odpocząć. Codziennie będą pojawiać się gwałtowne burze, a w czwartek dodatkowo intensywnie popada. Według prognoz można spodziewać się do 40 litrów deszczu. Zdaniem synoptyków jedynie mieszkańcy północno-wschodniej części naszego kraju będą mogli cieszyć się słoneczną, spokojną pogodą.