prognoza

prognoza

- W kwestii temperatury myślę, że te święta mogę ocenić na szóstkę - zapowiada prezenterka TVN meteo Omenaa Mensah. W świątecznie dni wartości na termometrach będą oscylować wokół 20 stopni, ale nie należy się ich spodziewać wcześnie rano. Oprócz tej dawki ciepła możemy też liczyć na sporą ilość słońca, ale przelotnego deszczu czy lokalnych burz nie wszędzie uda się uniknąć.

Podróżujący po zachodnich i północno-zachodnich trasach powinni się dziś liczyć z mokrymi drogami i osłabioną widzialnością. Synoptycy zapowiadają tam przelotne opady. W pozostałych częściach Polski ma być dość pogodnie, ale w niektórych regionach mogą przechodzić burze.

W środę ciepło będzie mieszkańcom zachodniej Europy, gdzie parasole okażą się zbędne. Nad Bałkanami zgromadzą się ciemne chmury, a opady deszczu spodziewane są także w krajach na wschód od półwyspu. O szczegółach przewidywanej na środę pogody w Europie opowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

W nadchodzące święta nie będziemy skazani na siedzenie za stołami. Warto zaplanować wiosenne spacery, bo aura będzie sprzyjać temu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Opady mogą się pojawić, ale słabe i na krótko, a temperatury będą się wahać od 17 do 22 st. Celsjusza.

W poniedziałek w żadnej części kraju pogoda nie będzie sprzyjać zmotoryzowanym. W całym kraju ma padać deszcz, a miejscami deszcz ze śniegiem, lokalnie może zagrzmieć. Kierowcom może też dać się we znaki dość silny wiatr.