prognoza

prognoza

Cyrkulacja się zmieni, nadejdą mroźne noce

Jeszcze przez pierwsze dni grudnia możemy się spodziewać dodatnich temperatur i niewielkich nocnych przymrozków. Jak zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, w najbliższy weekend zmieni się cyrkulacja, a do Polski zaczną docierać zimne masy powietrza. Sprawi, że mróz będzie trzymał również w ciągu dnia, a nocami temperatury mogą spadać nawet do -13 st. C.

Prognoza pogody na dziś: będzie mroźno, ale spadnie tylko deszcz

Czeka nas mroźny dzień - temperatury prawie w całym kraju będą bliskie, lub równe zeru. Środa będzie jednak pogodnym dniem, a na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie. Jedynie mieszkańcom północnej Polski przydadzą się parasole. Synoptycy prognozują, że w ciągu dnia może przelotnie padać deszcz.

"Jesień powoli będzie skłaniać się ku zimie"

W ciągu kolejnych 16 dni dominować będą dwa typy cyrkulacji atmosferycznej: północna - sprowadzająca do Polski zimne arktyczne powietrze związana na ogół z wyżami atlantyckimi - i łagodniejsza zachodnia, spowodowana dynamicznymi niżami wędrującymi znad Atlantyku nad Rosję.

Prognoza pogody na pięć dni: jesienny weekend, od poniedziałku zima

Nadchodzi do nas zima, może jeszcze niezbyt ostra, ale na pewno krajobraz się zmieni - zapowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega. Tej zmiany trzeba się spodziewać w poniedziałek - wtedy zacznie zdecydowanie śnieżyć i dość mocno wiać. Weekend będzie jeszcze bardziej jesienny - z mgłami, mżawką i deszczem, który w niedzielę może przechodzić w śnieg.

Baryczny klincz nad Europą

Skumulowane niże zdominowały pogodę w Europie. Na razie nie możemy liczyć na to, że się rozejdą, bo w szachu trzymają je dwa dalekie ośrodki wyżowe. Przez ten specyficzny baryczny klincz większość mieszkańców Europy czeka ponury, pochmurny, dość mokry dzień.

"Regularna zima". Nadciągają lodowate noce, a także... błoto pośniegowe

- Przez najbliższy tydzień będziemy mieli zimową aurę - zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Jak podkreśla, temperatura będzie gwałtownie spadać, a pierwsze opady śniegu prognozowane są już na niedzielę. Zwłaszcza noce będą mroźne - temperatura spadnie nawet 10 stopni poniżej zera. Cieplej zrobi się dopiero na początku grudnia, zapowiada meteorolog.