prognoza

prognoza

Chociaż to dopiero październik, początek trzeciej dekady, to zimno, chociaż nie zimę, widać na horyzoncie. Jest duże prawdopodobieństwo, że mróz pojawi się w weekend 25-26 października. Osobiście marzę o łagodnej zimie. Dzieci jednak wolą zimę ze śniegiem, sankami i bałwankami…

Kilka dni temu huragan Gonzalo uderzył w Bermudy i spowodował tam wiele szkód. Teraz nadciąga nad Europę. Co prawda nie jest już huraganem ani nawet burzą tropikalną, to jednak może spowodować chaos m.in. na Wyspach Brytyjskich. Meteorolodzy ostrzegają przez intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem, spadkiem temperatury, a nawet pierwszymi znaczącymi opadami śniegu.

Anna Jantar śpiewała kiedyś o słońcu w całym mieście - patrząc na prognozę pogody na najbliższy weekend, możemy ułożyć nowe wersy, mówiące o słońcu w całej Polsce. Warunki w całym kraju zapowiadają się wyśmienicie. Od Pomorza po Dolny Śląsk będzie ciepło i słonecznie.

Piątek będzie ciepły i słoneczny w Hiszpanii, Grecji, we Włoszech i Francji. W niektórych włoskich miastach termometry pokażą nawet 30 st. C. Zupełnie inna aura będzie towarzyszyć mieszkańcom Moskwy. Tam synoptycy prognozują duże zachmurzenie, opady deszczu i niską temperaturę. W rosyjskiej stolicy odnotujemy tylko 3 st. C.

- Piątek będzie zachmurzony i mokry - zapowiada prezenter TVN Meteo, Tomasz Wasilewski. O poranku prawie wszędzie występować będą zamglenia i mgły, ustępujące w późniejszych godzinach. Przykładu z nich nie wezmą opady deszczu. Chmury nie zawisną jedynie nad północno-wschodnią Polską, gdzie będzie pogodnie i utrzymają się neutralne warunki biometeo. W pozostałych regionach będą niekorzystne.