prognoza

prognoza

W czwartek czeka nas kolejna porcja deszczu i deszczu ze śniegiem. Mokro zrobi się zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Termometry wskażą niskie, choć dodatnie wartości oscylujące na poziomie 2-6 st. C - wyjątkiem będą okolice Suwałk i Białegostoku, gdzie utrzyma się 0 st. C. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na terenie całego kraju.

Kierowcy na wszystkich krajowych drogach w ciągu dnia napotkają utrudnienia w postaci albo mgły, albo słabego deszczu, albo - co gorsza - deszczu ze śniegiem. Warunki będą miejscami naprawdę fatalne, więc wyruszając w trasę liczmy się z tym, że pogoda wymusi na nas wolniejszą jazdę. By uniknąć spóźnień, warto wyruszyć wcześniej.

Potężna śnieżyca przeszła nad Buffalo w Stanach Zjednoczonych. To już nie pierwszy raz kiedy miasto nawiedzane jest przez żywioł. Odpowiedzialny za taką pogodę jest tak zwany "efekt jezior", bowiem Buffalo położone jest w sąsiedztwie Wielkich Jezior Północnoamerykańskich.

W niedzielę warunki na dogach będą różne w zależności od regionu Polski. Na zachodzie i na południu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w postaci słabego opadu deszczu.