prognoza

prognoza

W wielu europejskich miastach wtorek będzie pogodny i ciepły. Termometry pokażą dość wysokie wartości. Jednak w Hiszpanii i Portugalii, a także we Włoszech pojawią się wyładowania atmosferyczne. Nie wykluczone są opady deszczu.

Wypoczywający w kurortach eurpejskich będą mieli wiele powodów do narzekań. Przed wszystkim możemy spodziewać się szarego i mokrego wtorku. W niewielu miejscach na niebie pojawi się słonce. Temepratura będzie zróżnicowana, od -3 st. C do 14 st. C.

Narciarze planujący spędzić pierwszy dzień tygodnia na polskich stokach nie będą mieli powodów do niezadowolenia. Większość tras będzie pokryta ratrakowanym śniegiem, a niebo pozostanie pogodne i słoneczne.

Pogoda w sobotę na dużym obszarze Starego Kontynentu będzie daleka od dobrej - na Półwyspie Iberyjskim spodziewane są burze, a deszczowe chmury zbiorą się nad Francją, Włochami, Belgią, Holandią, a także naszymi zachodnimi sąsiadami.

Nie wszyscy narciarze, którzy planują spędzić sobotę szusując po alpejskich stokach, będą zadowoleni. Nad częścią kurortów zbiorą się ciemne chmury, będące zapowiedzią prognozowanych opadów deszczu. Słońca będzie niewiele, bo szanse na rozpogodzenia będą w wielu regionach znikome.