prognoza

prognoza

Prognoza pogody na dziś: wiosennie i ciepło

Dziś pierwszy dzień meteorologicznej wiosny i pogoda również będzie wiosenna. Na termometrach zobaczymy nawet 12 st. C. Niestety miejscami będzie padać deszcz. Nasili się też wiatr i w górach porywy osiągną nawet 100 km/h.

Mgły, mżawka i śnieg utrudniają jazdę

Mgła, mżawka i śnieg utrudniają poruszanie się po polskich drogach. Trudna sytuacja pogodowa potrwa prawdopodobnie do końca dnia, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Baryczne siodło nad Polską. Widać jednak oznaki zmiany pogody

Luty żegna nas wyjątkowo łaskawie. O poranku na Dolnym Śląsku było aż 6 stopni ciepła. Polska znajduje się między dwoma niżami oraz dwoma wyżami. Dlatego aura jest taka... nijaka. Prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 opowiada o sytuacji synoptycznej nad Europą.

Nad polskimi trasami chmur nie zabraknie. Słońca i śniegu także nie

W większości polskich kurortów narciarskich aura dopisze, tylko lokalnie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu czy silniejsze zachmurzenie. Jednak, choć nie wszędzie pogoda będzie dobra, nigdzie nie zabraknie porządnie przygotowanego śniegu, po którym miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szusować.

Narciarzy w Alpach ogrzeje słońce. Z nielicznych chmur nic nie spadnie

Miłośnicy zimowych sportów wypoczywający w alpejskich kurortach, mogą w czwartek liczyć nie tylko na świetnie przygotowane trasy, ale także na słoneczną i przyjemną pogodę. Chmury, jakie się pojawią na horyzoncie, nie powinny niepokoić - synoptycy prognozują, że nie spadnie z nich ani kropla deszczu, czy choćby płatek śniegu.

Europejskie stolice będą dziś ciepłe

Większość nieba nad Europą w środę zasłonią deszczowe chmury. Do miejsc, w których aura dopisze, będzie można zaliczyć m.in. Skandynawię. We wszystkich europejskich stolicach temperatura ma być dodatnia.