prognoza

prognoza

W ciągu dnia, ze względu na silne zachmurzenie, jakie utrzyma się na niebie, szanse na przejaśnienia będą we wszystkich województwach równe zeru. Jednak nie wszędzie chmury będą oznaczały opady deszczu, czy deszczu ze śniegiem. W całym kraju utrzyma się subiektywne odczucie zimna i niekorzystny biomet.

W sobotę w wielu państwach na kontynencie europejskim niezbędnym dodatkiem będą parasole. Meteorolodzy TVN Meteo zapowiadają, że w wielu miejscach popada albo śnieg, albo śnieg z deszczem lub sam deszcz. Względnie ciepło będzie tylko na zachodzie, zaś im bliżej centrum i dalej na wschód, tym niższe wartości będą wskazywać termometry.

W ciągu kilku najbliższych dni słupki rtęci będą wędrować nieco wyżej niż ostatnio. Miejscami temperatura wyniesie nawet 6 st. C. Niestety trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami. Koniec mrozów i nadejście frontów atmosferycznych oznacza, że w kraju zaczną pojawiać się opady śniegu, deszczu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. - Ślizgawica może zrobić się na drogach i na chodnikach, więc uważajmy - ostrzega Maciej Dolega, prezenter TVN Meteo.