prognoza

prognoza

W Alpach spadnie śnieg. Do ideału brakować będzie słońca

W Alpach w wielu regionach zima nie skończyła się wraz z pierwszym dniem meteorologicznej wiosny. W wielu miejscach prószyć będzie śnieg, a temperatura spadnie dużo poniżej 0 st. C. Choć na alpejskiej mapie będzie też miejsce, gdzie narciarze nie mają szans na zimowe szaleństwo.

Pogodny zachód, ponury wschód. W centrum miks słońca i deszczu

W Europie trzeci dzień marca będzie słoneczny w państwach na zachodzie i niekoniecznie przyjemny w państwach na wschodzie oraz na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii, gdzie spodziewane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jednak dla większości nawet i bardzo pochmurnych regionów synoptycy prognozują niewielkie szanse na przejaśnienia, chociażby chwilowe.

Alpy nieprzyjemnie pochmurne

Warunki narciarskie w Alpach - włoskich, francuskich, szwajcarskich czy austriackich - nie będą najlepsze ze względu na niekorzystną pogodę. Na słoneczne chwile nie ma co liczyć, co więcej - należy spodziewać się opadów.

Prognoza pogody na dziś: wiosennie i ciepło

Dziś pierwszy dzień meteorologicznej wiosny i pogoda również będzie wiosenna. Na termometrach zobaczymy nawet 12 st. C. Niestety miejscami będzie padać deszcz. Nasili się też wiatr i w górach porywy osiągną nawet 100 km/h.

Mgły, mżawka i śnieg utrudniają jazdę

Mgła, mżawka i śnieg utrudniają poruszanie się po polskich drogach. Trudna sytuacja pogodowa potrwa prawdopodobnie do końca dnia, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Baryczne siodło nad Polską. Widać jednak oznaki zmiany pogody

Luty żegna nas wyjątkowo łaskawie. O poranku na Dolnym Śląsku było aż 6 stopni ciepła. Polska znajduje się między dwoma niżami oraz dwoma wyżami. Dlatego aura jest taka... nijaka. Prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 opowiada o sytuacji synoptycznej nad Europą.