pogoda

pogoda

W weekend czeka nas typowo wiosenna aura. Temperatura wyniesie maksymalnie 18 st. C, dominować będzie słońce. Na północnym wschodzie lekko pokropi. Uwaga na silny wiatr, powieje do 80 km/h.

W piątek polskie stoki narciarskie będą głównie pochmurne. Termometry pokażą między 10 a 14 st. C - z wyjątkiem Jasnej Chopok, gdzie ma być 6 stopni i Łomnicą Tatrzańską, bo tam mają być tylko 3 st. C.

Czwartek będzie będą dla kierowców dość łaskawy. Lekkie utrudnienia mogą się pojawić na wschodnich terenach kraju. Rano kierowcy powinni tam uważać na lokalne mgły, a w ciągu dnia na przelotne opady na południowym wschodzie. Pojawią sie lokalne mgły

W czwartek odpoczniemy od wiatru. Będzie się też robić coraz bardziej pogodnie, chociaż na wschodzie wciąż utrzyma się sporo chmur. Dzięki wpływowi wyżu możemy liczyć na ciepłe powietrze. Termometry na zachodzie pokażą nawet 17 st. C.

W czwartek Alpy będą głównie słoneczne. We włoskiej i austriackiej części tych gór może być nawet ponad 20 st. C. Deszczowo będzie tylko w niektórych kurortach Francji. Jedno jest pewne - śniegu nie zabraknie, ale trzeba z niego korzystać jak najwięcej, bo sezon narciarzki wkrótce może się zakończyć.

Słońce, deszcz, chmury - to wszystko w różnych proporcjach w czwartek w polskich górach. Na szczęście z przewagą słońca, co w zestawieniu z jeszcze leżącym na stokach śniegach może bardzo umilić jazdę przebywającym w górach narciarzom.

Początek roku jest dla Australii katastrofalny. Kraj nawiedziły liczne powodzie, a w ląd uderzyły już trzy cyklony. Teraz mieszkańcom północnego zachodu zagraża Lua, sklasyfikowana jako cyklon 4 kategorii w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona. Meteorolodzy spodziewają się, że zjawisko zrujnuje irlandzkiej mniejszości Dzień św. Patryka.

W piątek Alpy będą słoneczne, śniegu narciarzom nie zabraknie, a jedną z niższych temperatur pokażą termometry w Chamonix, gdzie słupki rtęci pokażą 2 st. C. W większości kurortów pokażą jednak wartości powyżej 10 st. C. We włoskich i austriackich mogą wynosić nawet do 22 st. C.