pogoda

pogoda

Jednego dnia błyskawice w Indiach zabiły łącznie 26 osób. Pojawiły się wraz z frontem burzowym w dwóch stanach. Ofiary to rolnicy, ludzie bezdomni lub wierni powracający z uroczystości religijnej.

- W sobotę na polu temperatury padł rekord dla kwietnia - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. - Temperatura maksymalna w cieniu przekroczyła 31 st. Celsjusza w Słubicach, a w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim Toruniu oraz Bydgoszczy sięgnęła tego pułapu - wylicza i porównuje, jak 28 kwietnia było przez ostatnich 10 lat.

- Dzisiejsze przeliczenia wyraźnie dzielą długą majówkę na dwa okresy - przestrzega synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski. W najbliższych dniach możemy się spodziewać letniej pogody, z wysokimi temperaturami i dużą ilością słońca. Od czwartku zacznie do nas płynąć znacznie chłodniejsze powietrze z północy. Będzie padał deszcz.

Zielona, gęsta chmura spowiła Moskwę 26 kwietnia. Nie wiadomo dokładnie, czym jest zjawisko. Rosyjskie władze poinformowały, że nad stolicą naszych sąsiadów unosiła się... chmura pyłków z drzew.

Mamy dobre wiadomości dla kierowców w przeważającej części kraju. W piątek padać ma tylko na Pomorzu Zachodnim - tam drogi mogą być śliskie. Termometry natomiast pokażą nawet 26 st. C. Życzymy wszystkim udanej bezpiecznej podróży.

Do Polski napływa ciepłe powietrze znad północnej Afryki. Przez najbliższe pięć dni nasz kraj ma być ciepły i to momentami bardzo, bo termometry pokażą do 29 st. C. Niestety miejscami też popada, a nawet zagrzmi. Zobacz prognozę TVN Meteo na najbliższe pięć dni.

W tych zawodach liczy się dobra pogoda, zmysł meteorologiczny i oczywiście zdolności pilotażu. W najbliższy weekend ruszają międzynarodowe zawody szybowcowe Euroregionu. Jeśli pogoda dopisze, piloci dziennie zrobią 550 km, lecąc z prędkością ok. 130 km/h.

Czwartkowa pogoda w niczym nie będzie przypominać wiosennej. Warunki atmosferyczne wskazują, że mamy już lato! Temperatura maksymalna w cieniu wyniesie dziś 24 st. C, wszędzie zaświeci słońce, biomet będzie korzystny.

Potężny orkan o imieniu Petra w nocy oddalił się od Hiszpanii, pozostawiając po sobie zniszczenia w północno-zachodniej części kraju. Na Półwyspie Iberyjskim nadal obowiązuje pomarańczowy (bardzo wysoki) alarm pogodowy.

Dziś parasole przydadzą się w całym kraju. Strefa opadów przesuwać się będzie z zachodu na wschód. Nie zmarzniemy. Termometry wskażą maksymalnie 16 st. C.

Hiszpanie drżą przed układem niskiego ciśnienia o imieniu Petra. We wtorek dał się we znaki mieszkańcom Kraju Basków, przynosząc ulewy i porywisty wiatr, dochodzący do 100 km/h. W środę niż przemieści się na zachód i południe.