Muzyka

Muzyka

Kilka godzin po śmierci Amy Winehouse Microsoft zachęcał fanów do kupowania albumu piosenkarki za pośrednictwem jego serwisu. Wzburzeni internauci zaczęli bombardować firmę skargami, że próbuje zarobić na śmierci artystki. Microsoft przeprosił: - Nasz wpis nie był motywowany komercyjnie.

Bolków - niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim stała się mekką fanów gotyckiej muzyki. Wszystko za sprawą festiwalu Castle Party. Relację z tego muzycznego wydarzenia zamieścił w serwisie Kontakt 24 Reporter 24 lukplo.

Amerykański raper 50 Cent angażuje się w działalność charytatywną. W ciągu pięciu lat chce nakarmić niemal całą ludność Afryki.

Już 300 lat mija od czasu, kiedy ktoś wpadł na pomysł, by piły użyć nie tylko do piłowania drewna. Wyraz swojej fascynacji muzyką wydawaną przez ten "instrument" dali artyści na IX Festiwalu Gry Na Pile.

Jurij Gagarin miał kwiaty, Walentyna Tierieszkowa - twista, a załoga Atlantisa - budzenie od Beyonce Knowles. 16 lipca w rytm piosenki "Run the World (Girls)" witali kolejny dzień pracy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W latach 80-tych był oazą wolności dla tysięcy fanów najróżniejszych odmian rocka. Teraz jest po prostu komercyjną imprezą, ale wiele elementów się nie zmieniło. W Jarocinie ruszył słynny festiwal muzyczny. Potrwa do niedzieli.

14-letnia Rebecca Black, znana z utworu "Friday", czyli "najgorszej piosenki wszech czasów", ogłosiła, że nagrała nowy utwór. "My Moment" napisał Brandon Hamilton, który współpracował z Justinem Bieberem. Teledysk zadebiutuje 18 lipca w serwisie YouTube, a debiutancka płyta Black z pięcioma piosenkami pojawi się w sierpniu.

Niewielki pożar przerwał koncert Rihanny w Dallas w Teksasie. Podczas pokazu pirotechnicznego będącego częścią show zapalił się jeden z elementów scenografii. Nikomu nic się nie stało.

W Gdyni zakończyła się dziesiąta edycja Open'era - największego w tej części Europy festiwalu muzycznego. Było głośno, wesoło i mokro.

Sting odwołał planowany na poniedziałek koncert w Kazachstanie. Brytyjski piosenkarz podjął taką decyzję w reakcji na informacje Amnesty International o tym, jak rozprawiono się tam ze strajkującymi robotnikami naftowymi.

Pogoda nie rozpieszcza 60 tys. fanów muzyki, którzy przyjechali na festiwal Open'er do Gdyni. W piątek deszcz padał przez całe popołudnie, wieczór i w nocy. W pewnym momencie lało tak mocno, że swój koncert musiała przerwać Monika Brodka.

- Super. Jest super. Jest po prostu fantastycznie - tak uczestnicy Open'era podsumowali pierwszy dzień festiwalu. Główną gwiazdą był Coldplay, a zagrały jeszcze Pustki, The National i Simian Mobile Disco.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Heineken Open'er Festival. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy koniec tygodnia spędzą w Gdyni. Nie ominą ich zarówno deszcze, jak i chłód.

Dokładnie dwieście lat temu, o tej porze roku młody szlachcic zjechał do Soplicowa - i tak rozpoczęła się akcja "Pana Tadeusza". Dla uczczenia rocznicy laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek napisał "Koncert Jankiela". Premiera utworu odbędzie się 3 lipca w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Dwa lata temu Michael Jackson przedawkował leki w swojej posiadłości w Los Angeles, a zdaniem części rodziny został zamordowany. Król popu przygotowywał się do trasy koncertowej, która miała być jego wielkim powrotem na scenę. Jego lekarz wciąż czeka na proces.

Amy Winehouse nie wystąpi podczas jedynego planowanego w Polsce koncertu, który miał się odbyć 30 lipca w Bydgoszczy na Art-Pop Festivalu. Menedżerowie artystki, po jej fatalnym występie w Belgradzie, zdecydowali o odwołaniu całej trasy koncertowej.

W środę na stadionie Legii w Warszawie miał zagrać Carlos Santana. Na ten występ jednego z najwybitniejszych wirtuozów latynoskiego rocka fani czekali 3 lata. Niestety, organizator - Andromeda-ART Group - spóźnił się ze złożeniem wniosku do Urzędu m. st. Warszawy na organizację imprezy masowej. - Bardzo przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację i związane z nią komplikacje - czytamy na stronie internetowej organizatora.