Muzyka

Muzyka

Trzy statuetki trafiły do amerykańskiej piosenkarki Lady GaGi podczas tegorocznej ceremonii rozdania prestiżowych Europejskich Nagród Muzycznych (EMA) stacji MTV. Nagrodę w kategorii najlepszy polski artysta otrzymał zespół Afromental. Galę uświetniły występy Rihanny, Kings of Leon, Shakiry, Kida Rocka i Miley Cyrus.

Symbol luksusu, obiekt pożądania - no i uczciwie rzecz nazwijmy - sposób na poderwanie dziewczyny. W każdym razie tak było ćwierć wieku temu. Wszyscy nazywali go "walkman", ale akurat ta nazwa zarezerwowana była dla produktów firmy Sony. Dziś Sony oficjalnie się z nim żegna.

Keith Richards, gitarzysta i współzałożyciel legendarnej grupy The Rolling Stones wydał pamiętnik, w którym nie szczędzi ostrych słów kolegom. Oberwało się nie tylko Mickowi Jaggerowi, ale min. również Johnowi Lennonowi, który towarzyszył muzykom w alkoholowych libacjach. Sam o sobie mówi krótko: Lubiłem być na dobrym haju .

Cisza może być hitem tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na angielskich listach przebojów. A wszystko dzięki internetowej kampanii na Facebooku, gdzie już prawie 30 tys. ludzi wspiera akcję promowania utworu "4,33" amerykańskiego kompozytora Johna Cage'a.

Jest najlepiej opłacaną z młodych gwiazd w przemyśle muzycznym, uwielbianą przez miliony nastolatek na całym świecie. 16-letni wokalista Justin Bieber postanowił sprawić prezent swoim fankom i zamierza wypuścić kolekcję lakierów do paznokci. Produkty zaczną być sprzedawane juz w grudniu.

- Zamierzam zacząć od nowa - powiedział dziennikarzom George Michael pod swoim domem. Piosenkarz wyszedł z więzienia po odbyciu czterotygodniowej kary za jazdę samochodem pod wpływem marihuany.

Niezapomniany koncert króla nostalgii - przez blisko 4 godziny na Torwarze śpiewał Leonard Cohen. - Kochani żegnajcie. Mam nadzieję, że jesteście usatysfakcjonowani. Spróbujmy się rozstać - mówił artysta na zakończenie występu.

Brytyjskie stowarzyszenie artystów "PRS for Music" sporządziło listę dziesięciu piosenek, których słuchanie wywołuje łzy u mężczyzn. Najbardziej wzrusza "Everybody Hurts" grupy REM.

Krótkie lata jej kariery wypełnione były alkoholowymi, narkotycznymi i obyczajowymi ekscesami. Próbowała kuracji odwykowych. Nieskutecznie. Zmarła na krótko przed wydaniem swojej drugiej solowej płyty, "Pearl", 4 października 1970 roku.

Discopolowy zespół Bayer Full robi karierę w Chinach. Podpisał kontrakt na wydanie 67 mln płyt - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Po Rosji U2 odwiedza Turcję. Bono, jak zwykle ubrany w skórzaną kurtkę i przeciwsłoneczne okulary, spotkał się z premierem Recepem Erdoganem, któremu wręczył odtwarzacz muzyczny iPod.

Amerykańska gwiazda pop - Katy Perry ma zamiar ubiegać się o brytyjskie obywatelstwo. Starania rozpocznie gdy tylko poślubi swojego narzeczonego, angielskiego komika, Russella Branda.

Sedes należący do Johna Lennona został sprzedany w Liverpoolu na aukcji przedmiotów związanych z Beatlesami za 9500 funtów. To niemal dziesięciokrotność jego wartości szacunkowej.

Francuz Sylvaine Quimene nie miał sobie równych i po raz kolejny wygrał mistrzostwa w grze na... nieistniejącej gitarze. Niezwykłe mistrzostwa odbyły się już pod raz 15. w Oulu w północnej Finlandii.

W wieku 10 lat po porażeniu prądem stracił obie ręce. Nie stracił jednak miłości do gry na fortepianie. Chiński pianista Liu Wei zrobił furorę w chińskiej edycji "Mam Talent". Zamiast dłoni, do gry wykorzystuje swoje stopy.

Mimo ulewnego deszczu ponad 60 tys. fanów oklaskiwało U2 na pierwszym koncercie tego zespołu w Rosji. Występowi na moskiewskich Łużnikach towarzyszył jednak skandal, który przyćmił nieco przyjazną atmosferę, w której Bono został przyjęty wcześniej na herbatce przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Najbardziej znany zespół w historii dokładnie 50 lat temu zagrał swój koncert, który stał się początkiem ich wielkiej kariery. The Beatles - czyli legendarna czwórka z Liverpoolu - zaczynała nie na rodzimej ziemi, ale... w niemieckim Hamburgu.

Moda lansowana przez największe gwiazdy popkultury nie zawsze bywa bezpieczna. Tak jest z „oczami” kontrowersyjnej piosenkarki Lady GaGi. Chodzi dokładnie o soczewki kontaktowe, które sprawiają, że oko wygląda na większe.

Wiedziała, że jest nosicielką wirusa HIV, a mimo to uprawiała seks z kilkoma mężczyznami. W poniedziałek niemiecka wokalistka Nadja Benaissa, przed sądem w Darmstadt, gdzie właśnie ruszył jej proces, przyznała się do winy.

Brytyjski piosenkarz George Michael został w czwartek oskarżony o posiadanie konopii indyjskich i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków - podała londyńska policja. Na początku lipca artysta miał stłuczkę i wtedy cała sprawa wyszła na jaw.