Korea Północna

Korea Północna

Uciekli i zostali sprowadzeni z powrotem. Teraz dziękują Kimowi ze łzami w oczach

Dziewiątka sierot, które uciekły z Korei Północnej, po czym zostały złapane w Laosie i nakłonione do powrotu, pojawiły się w państwowej telewizji. Wszyscy zgodnie deklarowali uwielbienie do swojego kraju i dziękowali Kim Dzong Unowi. - Nieomal spadliśmy na zawsze w otchłań beznadziei, ale nasz drogi przywódca nas uratował - stwierdził jeden z nich.

Hakerzy: Ujawnimy największe tajemnice Korei Północnej

Anonymous, którzy od kilku miesięcy atakują strony internetowe i systemy informatyczne północnokoreańskiej dyktatury, zapowiedzieli ujawnienie część zdobytych danych. Mają one obejmować ściśle tajne informacje na temat wojska Korei Północnej i programów zbrojeniowych.

W Phenianie szkolą się z "Mein Kampf"? "To kalumnie podłych szumowin"

Południowokoreańskie media opublikowały informację, iż najwyżsi urzędnicy w Pjongjangu otrzymali do studiowania kopie "Mein Kampf". Czytanie ideologicznego manifestu Adolfa Hitlera ma służyć do wyciągnięcia nauki z początkowych sukcesów III Rzeszy. Pjongjang szybko zaprzeczył doniesieniom i ostro zaatakował ich autorów.

Kim wypoczywa z klasą. Ma luksusowy jacht

Kim Dzong Un, młody dyktator Korei Północnej, której obywatele żyją biedzie i nierzadko przymierają głodem, czerpie pełnymi garściami z przyjemności życia. Jak ustalił portal "NK News", "umiłowany przywódca" posiada nowoczesny luksusowy jacht motorowy godny miliardera.

Kim schodzi na ścieżkę pokoju? Chce rozmawiać z USA

Władze Korei Północnej wystąpiły z propozycją przeprowadzenia bezpośrednich rozmów z USA na tematy bezpieczeństwa i polityki nuklearnej - poinformowała północnokoreańska agencja informacyjna. Waszyngton, zgodnie z oficjalnym komunikatem, może wybrać datę i miejsce spotkanie.

Koree wznowiły rozmowy

Oficjalni przedstawiciele Korei Pólnocnej i Południowej rozpoczęli w niedzielę spotkanie robocze, które ma przygotować rozmowy na wyższym szczeblu poświęcone poprawie stosunków dwustronnych, po ostatnim okresie bezprecedensowych napięć.

Koree potwierdziły chęć odbycia rozmów. Spotkanie w środę?

Korea Płd. i Korea Płn. potwierdziły w sobotę chęć zorganizowania pierwszego od lat spotkania przedstawicieli władz z Seulu i Pjongjangu. Rozmowy mają się odbyć we wsi Panmundżom, położonej na ufortyfikowanej granicy między dwoma państwami koreańskimi.

Odwilż na Półwyspie Koreańskim. Pjongjang przywróci gorącą linię

Władze Korei Północnej zapowiedziały, że w piątek ponownie uruchomią gorącą linię telefoniczną z Południem. Połączenie to Pjongjang zerwał w marcu, w czasie eskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim. Północ zaproponowała też niedzielę jako pierwszą datę spotkania roboczego na temat otwarcia strefy Kaesong.

Kim Dzong Un spasował: chce rozmawiać. Seul się zgadza i proponuje czerwiec

Po kilku miesiącach budowania atmosfery napięcia na Półwyspie Koreańskim, zerwaniu praktycznie wszystkich relacji z Koreą Południową, Kim Dzong Un spasował. Korea Północna wystosowała oficjalną propozycję podjęcia rozmów "na temat normalizacji współpracy ekonomicznej". Korea Południowa ofertę przyjęła.

Pjongjang zmienia zdanie: Kaesong znów będzie otwarte?

Kompleks Kaesong jest symbolem napiętych i jednocześnie zmiennych relacji między Koreą Północną a Południową. Po tym jak przemysłowe zagłębie na Północy zostało zamknięte w kwietniu, teraz Pjongjand poinformował, że Koreańczycy z Południa mogą do niego wrócić.

Seul odrzuca ofertę Pjongjangu. "Czyny są ważniejsze od słów"

Korea Południowa odrzuciła ofertę dialogu ws. rozbrojenia nuklearnego złożoną w ubiegłym tygodniu w Pekinie przez reżim Kim Dzong Una. Propozycję oceniła jako pozorną. - Czyny są ważniejsze od słów - oświadczył rzecznik ministerstwa ds. zjednoczenia narodowego Korei Płd.

Ręcznie pisany list od Kima. Obietnice dla sojusznika

Północnokoreański wysłannik powiedział w piątek w Pekinie chińskiemu prezydentowi, że jego kraj jest gotów podjąć "pozytywne działania" w celu zapewnienia pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim, w tym uczestniczyć w sześciostronnych rozmowach.

Pjongjang nie testował rakiet, a nowe wyrzutnie. Spory postęp technologiczny

Korea Północna testowała nowe wyrzutnie rakiet, a nie same pociski - tak południowokoreańska gazeta "Chosun Ilbo" pisze o ostatniej serii wystrzeleń pocisków krótkiego zasięgu, powołując się na źródła w ministerstwie obrony w Seulu. Według danych Południa, Pjongjang może mieć na swoim wyposażeniu wyrzutnie, które operują nawet 10-12 rakietami i są znacznie sprawniejsze, niż dotychczas sądzono.

"Jastrząb" na czele armii Kima. To jego oddziały ostrzeliwały Południe

Wygląda na to, że podejmowane przez Kim Dzong Una próby pozbycia się z armii "twardogłowych" generałów starego pokolenia nie przyniosły pełnego sukcesu. Dymisja uważanego za "jastrzębia" gen. Kim Kjok Sika ze stanowiska ministra obrony okazała się klasycznym "kopem w górę" - na szefa sztabu generalnego.

"Specjalny wysłannik" Kima ratuje sojusz z Chinami

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong UN wysłał "specjalnego wysłannika" do Chin. Pjongjang jest zaniepokojony pogorszeniem się relacji ze swym strategicznym sojusznikiem. Pekin chłodno odnosi się do atomowych ambicji Koreańczyków, do tego doszedł niedawny incydent za zajęciem przez Koreańczyków chińskiego kutra rybackiego.