Komunikacja

Komunikacja

Internauci rozpowszechniają fałszywą informację o rzekomym zakazie używania ikonek brzoskwini i bakłażanów na Facebooku i Instagramie. W rzeczywistości platformy zabraniają publikowania materiałów, które noszą znamiona nagabywania seksualnego. Nie można publikować treści, które są napastliwe seksualnie i które jednocześnie zawierają emotikony uważane za nacechowane seksualnie. Żadne konkretne ikony nie są jednak wskazane.

Obecnie wiele osób komunikując się przez Internet czy smsy nie potrafi nie dodać do wiadomości jakiejś grafiki. Emotikony stały się wszechobecne w naszym życiu i często nie potrafimy się bez nich obejść. Okazuje się, że przede wszystkim są one bardzo pomocne w komunikacji i pozwalają zrozumieć, co dana osoba chce nam przekazać.

Kilka pierwszych tramwajów Fokstrot, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, od paru dni już jeździ po Moskwie - poinformował Pesa.

Samsung obronił tytuł największego na świecie producenta smartfonów. Południowokoreański gigant technologiczny zagarnął w IV kwartale ubiegłego roku prawie 30 proc. rynku, wyprzedzając po tym względem swojego głównego konkurenta Apple'a. Do amerykańskiej firmy należy niecałe 20 proc. rynku - ogłosiła firma analityczna IDC.

iPhone wciąż jest liderem na amerykańskim rynku smartfonów z najwyższej półki, ale konkurencja nie śpi. Rośnie grono modeli opartych w większości na systemie Android, które pod różnymi względami prześcigają produkt Apple'a.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił aukcję łącznie na 19 rezerwacji częstotliwości z pasm 800 MHz i 2,6 GHz. Operatorzy zainteresowani udziałem w aukcji mają złożyć oferty wstępne do 13 lutego 2014 roku - podał UKE w komunikacie. - Wyniki aukcji i to, w jaki sposób te częstotliwości zostaną następnie wykorzystane, wpłynie na jakość naszego życia - mówi szefowa urzędu.

Apple zaprezentowało we wtorek dwa nowe modele iPhone'a. Jeden z nich - plastikowy iPhone 5C będzie dostępny w pięciu kolorach i kierowany jest do mniej zamożnych użytkowników. Drugi - iPhone 5S to prawdziwa gratka dla miłośników nowych technologii, choć, jak już kąśliwie zauważają internauci, wygląda niczym "zabawka dla gangsterów".

Rosnąca liczba wypadków drogowych w Rumunii, powodowana przez przekraczających dozwoloną prędkość kierowców, skłoniła premiera tego kraju Victora Pontę do wystąpienia z radykalną inicjatywą. Polityk chce odbierać piratom drogowym samochodów.

Resort transportu zmienia przepisy ws. tankowania LPG. Pracownicy stacji paliw już nie będą musieli przechodzić szkoleń, by obsługiwać dystrybutory autogazu - pisze wtorkowy "Puls Biznesu". Dzięki temu kierowcy będą mogli samodzielnie tankować i zaoszczędzą czas, a także pieniądze.

Z początkiem 2015 roku remont trasy kolejowej E65 będzie na tyle zaawansowany, że podróż z Gdańska do Warszawy zajmie nieco mniej niż trzy godziny - zapowiada prezes PKP PLK Remigiusz Paszkiewicz. W tym samym czasie w Polsce mają się pojawić szybkie składy pociągów, tzw. Pendolino.