Kolej

Kolej

W marcu 2014 roku ma się zakończyć modernizacja linii kolejowej Warszawa-Gdynia na terenie Trójmiasta. PKP twierdzi, że prace na ok. 40-kilometrowym odcinku trasy z Pruszcza Gdańskiego do Gdyni osiągnęły już półmetek i wykonane zostały najtrudniejsze roboty.

We wtorek kolejna runda negocjacji związków zawodowych z zarządem PKP.

Słynna parowozownia w Wolsztynie nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Miał ją wesprzeć finansowo wielkopolski urząd marszałkowski, ale ostatecznie znów nie przeznaczył na nią w budżecie nawet złotówki. Rozmowy w tej sprawie trwają już drugi rok.

Schodząca z góry ziemia z impetem uderza i wykoleja pociąg towarowy. To nie kadr z filmu katastroficznego, a zdarzenie, które udało się zarejestrować przypadkowemu obserwatorowi w USA. Nikomu nic się nie stało; udało się też uniknąć skażenia terenu.

Strajk na kolei niemal pewny - poinformowała w piątek Polskie Radio. Kolejowi związkowcy będą w ten sposób protestować przeciwko likwidacji ulg przejazdowych. O terminie strajku kolejarze zadecydują w poniedziałek. Oficjalne wyniki referendum zostaną ogłoszone w środę.