Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

PSL zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że wprowadzone przez niego rozporządzenie ws. reorganizacji małych sądów rejonowych, jest niezgodne z konstytucją. - Opinia Biura Analiz Sejmowych jest dla ministra Gowina druzgocąca, w sposób jednoznaczny dowodzi, że reforma sądów może być przeprowadzana tylko za pomocą ustawy - uważa szef klubu PSL Jan Bury.

Za "niestosowne" i "niefortunne" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin uznał słowa sędziego Igora Tulei, który porównał prace służb przy śledztwie ws. Mirosława G. do "metod z czasów największego stalinizmu". - Poszedł niewątpliwie o krok za daleko, dał się ponieść emocjom - szef resortu.

- Może jako polityk PO powinienem straszyć perspektywą powrotu "Kaczafiego", jak mówią niektórzy dziennikarze. Ale nie widzę w najbliższej przyszłości takiego scenariusza, który umożliwiłby Jarosławowi Kaczyńskiemu powrót do władzy - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

- Nie czekam na telefon od premiera - mówi w rozmowie z PAP Grzegorz Schetyna. Według niego, rekonstrukcja rządu nie jest przesądzona, a on sam "ma co robić w Sejmie". Przyznaje też, że jego relacje z premierem są "poprawne". - Nie są tak bliskie jak kiedyś, ale nadal gramy razem w piłkę - powiedział.

- Jestem przekonany, że to była katastrofa - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. I dodał: - Ja na temat katastrofy smoleńskiej wiem ciut więcej niż ogół obywateli i mogę to powiedzieć z ręką na sercu - zaznaczył Gowin.

- Zależy nam na uproszczeniu procedur związanych z procesem upadłości firm - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, podczas wspólnej konferencji z wicepremierem Januszem Piechocińskim. Gowin dodał, że prawo upadłościowe powinno być traktowane jako normalny element rzeczywistości gospodarczej.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotkał się w czwartek z klubem SLD. Przekonywał do poparcia projektowanych przez resort przepisów ws. seryjnych zabójców, w tym pedofilów, którzy w 2014 r. zaczną wychodzić na wolność. SLD nie mówi "nie" w tej sprawie.

- Dziś wiemy, że na wraku tupolewa były cząstki TNT, które mogą oznaczać trotyl. Ale od stwierdzenia cząstek trotylu do sugerowania możliwości zamachu jest daleko - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister Jarosław Gowin. Powtórzył też, że Naczelna Prokuratura Wojskowa powinna zostać zlikwidowana.