Jarosław Gowin

Jarosław Gowin

Nikt w PiS nie potwierdza istnienia listy kilkudziesięciu niedawnych współpracowników szefa Porozumienia, którzy mieliby stracić pracę. Nikt też nie zaprzecza, że porządki się zaczynają. Na razie zaczyna się od dzielenia wielkiego ministerstwa, którym kierował dotąd Jarosław Gowin. Dawid Rydzek.

Prawo i Sprawiedliwość znalazło sejmową większość, mimo rozpadu rządowej koalicji. Porozumienie Jarosława Gowina poza rządem, ale i niektórzy jego dotychczasowi posłowie poza Porozumieniem, bo przywiązanie do władzy było większe. Dawid Rydzek ustalił, jaka jest obecnie siła Jarosława Gowina i jaka może być jego polityczna przyszłość.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie odczytała wyników głosowania, które spowodowało euforię wśród parlamentarzystów opozycji i konsternację w szeregach PiS. Zarządziła "piętnastominutową" przerwę, która skończyła się po dwóch godzinach. Wówczas posłowie Kukiz'15 zagłosowali odwrotnie niż za pierwszym razem. Przypominamy minuta po minucie, jak wyglądał dzień, w którym przegłosowano lex TVN.