Jacek Kurski

Jacek Kurski

SLD zagłosuje przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu - zapowiedział szef SLD Leszek Miller. Według niego wniosek o pozbawienie Nowickiej tej funkcji to "happening" Janusza Palikota.

Porażający brak odpowiedzialności, infrastrukturalna klęska, wpadka rządu, która zostanie wykorzystana przeciwko Polsce w budżetowych negocjacjach - w taki sposób, w programie "Kawa na ławę", opozycja komentowała wstrzymanie przez Komisję Europejską pieniędzy na polskie drogi. - Opozycja tłucze w rządzących, jak w bęben, bo jest okazja, żeby tłuc i pokazywać, że rząd jest nieudolny - posumował Jarosław Kalinowski z PSL.

- Pan minister Gowin zasłużył na dymisję na pewno, ale dymisji nie będzie - stwierdził w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty z SLD komentując podział w PO w czasie głosowania nad projektami związków partnerskich, które minister sprawiedliwości przed głosowaniem nazwał "niekonstytucyjnymi". Jacek Kurski z Solidarnej Polski dodał, że Donald Tusk "przyszykuje zemstę" ministrowi, a Andrzej Halicki z PO uznał, że premier "będzie pamiętał to wystąpienie".

- Za kilka dni zostanie zdemaskowane wielkie kłamstwo, które nazywam kłamstwem transplantacyjnym - zapowiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - To będzie prawda porażająca - zapewnił. Według drugiego z gości, prof. Jana Hartmana, sprawa kardiochirurga Mirosława G. zaważyła na spadku dawców organów i liczby przeszczepów w Polsce.

- Wczorajszy wyrok jest pełną rehabilitacją Zbigniewa Ziobry, prokuratury generalnej nadzorowanej wówczas przez niego i CBA - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. - Pan Jacek Kurski jest człowiekiem absolutnie niewiarygodnym w komentowaniu funkcjonowania państwa polskiego - ripostował szef Partii Demokratycznej Andrzej Celiński.

- Wszystko wskazuje na to, że Polska nadal będzie największym biorcą z budżetu unijnego. Ale ja uważam, że błąd jest w strategii - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Jarosław Kalinowski oceniając zakończony w piątek bez efektów szczyt Unii Europejskiej. I dodał: - Będzie go można naprawić jeszcze w styczniu - ocenił.

Parlament Europejski głosami 391 posłów odrzucił w środę apel do krajów UE o zakaz wydobycia gazu z łupków. Za moratorium było 262 europosłów. PE poparł też raport o wpływie wydobycia gaz łupkowego na środowisko, autorstwa polskiego europosła Bogusława Sonika.

- Jesteśmy demokratami, do żadnej wojny ani rewolucji nie nawoływaliśmy i nawoływać nie będziemy - powiedział w "Kropce nad i" poseł PiS Joachim Brudziński. I podkreślił: - PiS robi wszystko, żeby w sposób demokratyczny, poprzez akt wyborczy tego nieudolnego premiera, wyjątkowo szkodzącego Polsce odsunąć - stwierdził Brudziński.

- Wiedza za granicą na temat tragedii smoleńskiej polega na znajomości raportu Anodiny - w ten sposób Jacek Kurski (SP) w "Kawie na ławę" w TVN24 odniósł sie do ostrych słów Zbigniewa Brzezińskiego o grze politycznej wokół katastrofy smoleńskiej. Dlatego polityk Solidarnej Polski zaproponował powołanie komisji obywatelskiej w tej sprawie. Temu pomysłowi przeciwny był Adam Szejnfeld, który przypomniał, że wciąż trwa śledztwo prokuratury.

- To były takie piosenki, które dodawały nam otuchy i siły do działania. To była taka nasza forma protestu wobec smutnej rzeczywistości PRL - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Krzysztof Kwiatkowski. Wspominał w ten sposób zmarłego w sobotę pieśniarza i kompozytora Przemysława Gintrowskiego. Inny gość Bogdana Rymanowskiego, Jacek Kurski, zagrał na gitarze jeden z utworów artysty.

Jacek Kurski podczas jazdy samochodem ma "ciężką nogę". Ostatnio dał tego wyraz podczas powrotu z Brukseli do Polski - odcinek 840 kilometrów pokonał w 6 godzin i 17 minut - donosi "Newsweek". Jak łatwo wyliczyć, europoseł Solidarnej Polski jechał średnio 130 km/h.

- Jeśli ten sondaż wywołał u kogoś dreszcze rozkoszy, to mogą one być krótkie jak mgnienie oka - tak o sondażu, dającym 39 proc. poparcia i prowadzenie PiS, powiedział w "Kawie na ławę" Leszek Miller z SLD. Pozostali politycy także są sceptyczni. - Podchodzimy do tego spokojnie - zapewnił Zbigniew Girzyński z PiS. Krzysztof Kwiatkowski z PO zapewnił z kolei, że badanie traktuje poważnie i jako dodatkową mobilizację.