Gospodarka

Gospodarka

Kulisy odwołania prezesa PZU. Jak wyglądało starcie o wpływy?

Nowym prezesem PZU jest Paweł Surówka. Zastąpił on na stanowisku Michała Krupińskiego. Droga do tej zmiany była kręta. Jak przebiegało to starcie o wpływy między Zbigniewem Ziobrą i Mateuszem Morawieckim i kto był w nim górą? Materiał z programu "Czarno na białym" w TVN24.

Majowy maraton wydatków. "Głęboki drenaż portfeli polskich rodzin"

Maj zawiera w sobie kumulację dni wolnych – zaczynając od długiego weekendu majowego, przez uroczystości kościelne, czyli pierwszą komunię świętą, po Dzień Matki czy Dzień Dziecka. To wszystko sprawia, że staje się on prawdziwym maratonem wydatków. Kredyty mogą okazać się przydatnym rozwiązaniem, ale tutaj łatwo wpaść w pułapkę - uważa Anna Krzyżewska, ekspert Open Finance.

Polski policjant mistrzem Europy MMA. "Lepiej go mieć po swojej stronie"

Policjant z Barcina wygrał nieoficjalne mistrzostwa Europy MMA - mieszanych sztuk walki. Zawodnika-policjanta charakteryzują upór w dążeniu do celów, wytrzymałość oraz ambicja. Umiejętności z MMA nieraz przydały mu się w pracy. Tak było z panem, który ważył ponad sto kilogramów. - Sprowadzenie do parteru takiego dużego człowieka wymaga nie lada umiejętności. Gdybym nic nie trenował, ja czy koledzy, mógłby być problem - ocenia starszy sierżant Marcin Szymański, z którym spotkał się Michał Murawiński z TVN Turbo.

Polacy biorą mniej kredytów. Sprawdź, jaki wybierają limit na karcie

W ciągu dwóch miesięcy tego roku udzielono już milion kredytów konsumpcyjnych, co jest gorszym wynikiem niż rok temu. W lutym było ich o 10 procent mniej niż przed rokiem - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Jednocześnie średni limit na kartach kredytowych wzrósł o ponad dziewięć procent.

Rakiety Patriot dla Polski. Za mniej niż 30 mln zł

Polska armia chce za mniej niż 30 mln złotych kupić nowoczesny system obrony przeciwlotniczej Patriot. Czy to dobry pomysł i co oznacza dla naszego bezpieczeństwa wyjaśniał w TVN24 BiS gen. Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO.

Rzutem na taśmę. MON wydał miliardy na trzy samoloty dla VIP-ów

Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej i amerykański koncern Boeing podpisały umowę na dostawę trzech samolotów średniej wielkości do przewozu najważniejszych osób w państwie. Obejmuje ona dwie nowe maszyny i jedną używaną. Kontrakt opiewa na ok. 523 mln dolarów netto, czyli po przeliczeniu ok. 2 mld zł, a po doliczeniu podatku - ok. 2,5 mld zł.

Samoloty dla VIP-ów. Korzystna decyzja dla resortu obrony

Krajowa Izba Odwoławcza pozwoliła Ministerstwu Obrony Narodowej na zawarcie umowy z firmą Boeing na dostawę samolotów do przewozu VIP-ów jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem odwołania, jakie w tej sprawie złożyły inne firmy - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.