Francois Hollande

Francois Hollande

Hollande oferuje ulgi podatkowe, by zachęcić biznes

Prezydent Francois Hollande zaproponował zmiany, który mają ożywić we Francji wzrost gospodarczy. Są wśród nich m.in. ulgi w podatku od zysków przy sprzedaży małych firm oraz inne kroki mające przyciągnąć przedsiębiorców, zniechęconych wysokimi podatkami.

Hollande dostanie drugiego wielbłąda, bo pierwszego mu zjedli

Władze Mali podarują prezydentowi Francji drugiego wielbłąda, ponieważ pierwszy, ofiarowany mu jako wyraz wdzięczności za pomoc w walce z islamistycznymi rebeliantami, został zjedzony przez rodzinę w Timbuktu, u której Francois Hollande go zostawił.

Hollande zyskał sojusznika. Przeciwnika Merkel

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Peer Steinbrueck spotkał się w Paryżu z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Obaj politycy wypowiedzieli się przeciwko jednostronnej polityce oszczędności, forsowanej w Unii Europejskiej przez kanclerz Angelę Merkel.

Hollande: To firmy zapłacą 75-proc. podatek od najwyższych pensji

Nie zarabiający powyżej miliona euro rocznie, a wielkie przedsiębiorstwa zapłacą 75-procentowy podatek - zapowiedział prezydent Francji Francois Hollande. Podkreślił jednocześnie, że wielkie przedsiębiorstwa "powinny zdobyć się na przejrzystość i ujawnić wysokość płac swych pracowników".

Hollande złym prezydentem. Dla ponad połowy Francuzów

Według 51 proc. badanych Francuzów Francois Hollande jest złym prezydentem. Jedynie 22 proc. jest odmiennego zdania - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu CSA dla telewizji BFMTV. 27 proc. respondentów nie chciało w ogóle wypowiedzieć się na ten temat.

Hollande uspokaja rynki: Cypr jest rozwiązaniem wyjątkowym

Prezydent Francji Francois Hollande powiedział we wtorek, że sposób ratowania sektora bankowego Cypru jest wyjątkowy, a gwarancje dla depozytów bankowych muszą być "nieodwołalne". Hollande dodał, że Cypr jest "specyficznym, wyjątkowym i jedynym przypadkiem".

Podejrzewany o oszustwa minister odchodzi

Francuski minister ds. budżetu Jerome Cahuzac, podejrzany w sprawie oszustw podatkowych, zrezygnował ze stanowiska. Zastąpi go szef resortu do spraw europejskich Bernard Cazeneuve.

Hollande o Mali: jesteśmy w najtrudniejszej fazie

Jesteśmy w końcowej fazie zaangażowania w Mali; to najtrudniejsza faza, w której bezpośrednio stykamy się z terrorystami - powiedział prezydent Francji Francois Hollande. Jego kraj w środę stracił w Mali czwartego żołnierza.

Grupa Wyszehradzka, Niemcy i Francja chcą budować jedność europejską

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej, Niemcy i Francja czują się odpowiedzialne za jedność Europy i przyszłość integracji europejskiej - zadeklarował premier Donald Tusk po spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji oraz kanclerz Niemiec. Jak dodał, jedność należy budować za pomocą trzech narzędzi: unii walutowej i gospodarczej, konkurencyjności gospodarek państw członkowskich oraz umacniania europejskich zdolności obronnych.

Hollande: Chavez "bojownikiem o sprawiedliwość"

Unia Europejska "ze smutkiem" przyjęła wiadomość o śmierci prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza - głosi wspólne oświadczenie szefów Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej, Hermana Van Rompuya i Jose Manuela Barroso. Prezydent Francji Francois Hollande nazwał z kolei Chaveza "bojownikiem o sprawiedliwość".

Hollande najmniej popularnym prezydentem od 1981 r.

Socjalista Francois Hollande ma najmniejsze poparcie społeczne ze wszystkich prezydentów Francji od 1981 roku - wynika z comiesięcznego sondażu dla dziennika "Le Figaro". Spadają również notowania premiera Jean-Marca Aurault.

Hollande z wizytą na malijskim froncie. Witany wielbłądem

Trzy tygodnie po nakazie rozpoczęcia interwencji wojskowej w Mali, w ślad za żołnierzami przybył z pierwszą wizytą prezydent Francois Hollande. Odwiedził między innymi Timbuktu, odbite tydzień temu z rąk islamistów. Na trasie przejazdu konwoju był entuzjastycznie witany przez mieszkańców.

Francuski blitzkrieg. Komandosi i spadochroniarze w natarciu

Ofensywa francuskiego wojska w północnym Mali w ostatnich dniach nabrała zawrotnego tempa. W ciągu 48 godzin zajęto dwa największe miasta pozostające w rękach rebeliantów, Gao i Timbuktu, odległe od siebie o setki kilometrów. Na to drugie zeskoczyli francuscy spadochroniarze.