Francois Hollande

Francois Hollande

Chcieli porwać i ściąć żołnierza. Policja zatrzymała niedoszłych zamachowców

Chcieli porwać wysokiego rangą wojskowego, ściąć mu głowę i wszystko sfilmować sportową kamerą - tak miał przebiegać zamach terrorystyczny we Francji, który ostatecznie został udaremniony przez służby specjalne. Na jaw wychodzi więcej szczegółów ataku, jaki chcieli przeprowadzić islamiści. Francuska policja zatrzymała niedoszłych zamachowców.

Prezydent Francji spotkał się z Fidelem Castro. "Sporo mówił"

Prezydent Francji Francois Hollande spotkał się w poniedziałek z ojcem rewolucji kubańskiej Fidelem Castro w jego rezydencji w Hawanie. Spotkanie z byłym przywódcą Kuby do ostatniej chwili było trzymane w tajemnicy i toczyło się za zamkniętymi drzwiami. Wieczorem Hollande rozmawiał z prezydentem Raulem Castro na temat stosunków Kuba-UE.

Hollande pojechał na Bliski Wschód po miliardy dolarów

Francja prowadzi z Arabią Saudyjską rozmowy w sprawie wartych miliardy euro kontraktów, obejmujących dziedziny od obronności przez lotnictwo cywilne po transport i energię - podały francuskie źródła rządowe. Kontrakty mają być szybko sfinalizowane.

Zachód dzwonił na Wschód. Putin i Ławrow odbierali

Obama z Poroszenką, Merkel i Hollande z Putinem, Kerry z Ławrowem. Telefony w sobotni wieczór i noc nie zamilkły nawet na chwilę. Zachodni przywódcy dzwonili głównie na Kreml, by upewnić się, że rozmowy w Mińsku coś dały i o północy z soboty na niedzielę rozejm na Ukrainie rzeczywiście wejdzie w życie.

Najpierw Kijów, potem Moskwa. Będą ustępstwa wobec Rosji?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande w piątek polecą do Moskwy. Mają tam przedstawić własne propozycje uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy. W czwartek zapoznali z nimi w Kijowie prezydenta Petra Poroszenkę. Nie ujawniono, co Merkel i Hollande zaproponują Rosji.

Merkel wzywa muzułmanów do odcięcia się od terroryzmu: nie możemy dłużej czekać

Muzułmanie są "pierwszymi ofiarami fanatyzmu, fundamentalizmu i nietolerancji" - powiedział prezydent Francji Francois Hollande, występując w Instytucie Świata Arabskiego w Paryżu. Zapowiedział także, że Francja będzie chronić wszystkie religie. Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w Bundestagu, że czas najwyższy, by muzułmanie należacy m.in. do niemieckiego społeczeństwa wyraźnie odcięli się od terroryzmu.

"Charlie Hebdo żyje i żyć będzie"

- Można zabić mężczyzn, można zabić kobiety, lecz nikt nigdy nie zabije ich idei - oświadczył w środę prezydent Francji Francois Hollande, z zadowoleniem witając opublikowany tego dnia nowy numer satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", którego redakcja została zdziesiątkowana 7 stycznia przez dżihadystów. - Charlie Hebdo żyje i żyć będzie - dodał Francuz.

"Bez wątpienia był to atak terrorystyczny"

To był atak terrorystyczny i wyjątkowe barbarzyństwo - oświadczył prezydent Francji Francois Hollande na miejscu tragedii. W ataku na paryską redakcję magazynu "Charlie Hebdo" zginęło 12 osób. Sprawcy uciekli, trwa obława.

Szczytu ws. Ukrainy nie będzie? "Jeśli mamy tylko porozmawiać, to nie ma sensu"

Dojście do skutku zapowiadanego na połowę stycznia w stolicy Kazachstanu Astanie spotkania na szczycie w sprawie Ukrainy z udziałem przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji nie jest jeszcze zdaniem niemieckiego rządu przesądzone. Francuski prezydent Francois Hollande zastrzegł z kolei, że pojedzie na spotkanie, tylko jeśli "możliwe będzie osiągnięcie realnych postępów".

Libia w coraz większym chaosie. Francuzi organizują bazę nad granicą

Prezydent Francji Francois Hollande wykluczył jednostronną interwencję militarną w Libii, ale zapowiedział, że siły francuskie będą atakowały islamskich ekstremistów usiłujących dostarczać broń z południa Libii w rejon Sahelu. W niedzielę w libijskim porcie Darna został zbombardowany tankowiec pod banderą Liberii.