Białoruś

Białoruś

Niezależny dziennikarz z Homla na wschodzie Białorusi został ukarany przez sąd w tym mieście wysoką grzywną za przygotowanie materiału dla nadającej z Polski telewizji Biełsat – podało we wtorek niezależne Stowarzyszenie Dziennikarzy Białoruskich (BAŻ).

W działaniach bojowych na Ukrainie po obu stronach konfliktu uczestniczyło bądź wciąż uczestniczy około 130 obywateli Białorusi – wynika z danych wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną i korupcją białoruskiego MSW.

Niezależna dziennikarka z Homla na wschodzie Białorusi została w środę skazana przez sąd w tym mieście na grzywnę wysokości 6,6 mln rubli białoruskich (prawie 1000 zł) za przygotowanie materiału dla nadającej z Polski telewizji Biełsat.

Alaksandr Łukaszenka składa dwudniową wizytę w Rosji. "W centrum uwagi znajdzie się szeroki zakres zagadnień stosunków obustronnych" – podało biuro prasowe prezydenta Białorusi. Rosyjski portal gazeta.ru uściślił: "Łukaszenka jedzie do Moskwy, by załatwić zwykłą potrzebę – pieniądze".

Mały Andriusza Semilit jest bardzo zajętym czterolatkiem. Codziennie wraz z mamą szyje bałwanki. Dzięki ich sprzedaży zbiera pieniądze na leczenie. Swoje leczenie – chłopczyk od pół roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Pracuje nawet podczas podawania kroplówki, przez którą dostaje chemię. Gdy wieść o dzielnym Andriuszy dotarła do internautów, ruszyła lawina zamówień. "Wszyscy potrzebujemy bałwanka!" – pod takim hasłem zbierają pieniądze wszyscy, którzy chcą pomóc malcowi.