Barack Obama

Barack Obama

Wizyta prezydenta USA Baracka Obamy na Kubie przed końcem kadencji "nie jest wykluczona" - powiedział w poniedziałek rzecznik szefa państwa Josh Earnest w czasie, gdy na wyspie przebywa francuski prezydent Francois Hollande.

Rosyjscy hakerzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu - podała we wtorek telewizja CNN, powołując się na amerykańskich śledczych badających sprawę. Cyberprzestępcy uzyskali dostęp do wrażliwych danych, takich jak grafik prezydenta USA Baracka Obamy.

- Izraelski rząd powinien porwać Baracka Obamę i osądzić go jak nazistowskiego zbrodniarza wojennego - powiedział Jeremy Zeid, były już kandydat do brytyjskiego parlamentu z ramienia Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa.

Sąd federalny w Teksasie, do którego wpłynął pozew od jednego z 26 konserwatywnych stanów kwestionujących legalność polityki imigracyjnej prezydenta Baracka Obamy, wydał wyrok, który czasowo zawiesza dekrety Obamy. Biały Dom natychmiast zapowiedział apelację.

Amerykańscy kongresmeni przygotują ustawę, która zobowiąże Stany Zjednoczone do dostarczania broni Ukrainie, jeśli prezydent Barack Obama sam nie zdecyduje się na taki krok - oświadczył w czwartek republikański senator John McCain.

Prezydent USA Barack Obama zawetuje przedstawiony przez republikańskich senatorów projekt ustawy, zgodnie z którą Kongres musiałby wyrazić zgodę na ewentualne porozumienie z Iranem - poinformował rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Wśród ok. 50 zagranicznych przywódców, którzy w niedzielę uczestniczyli w Paryżu w "marszu republiki" przeciwko terroryzmowi, nie było prezydenta Stanów Zjednoczonych. Część mediów USA ostro krytykuje Baracka Obamę za tę nieobecność. Stany Zjednoczone reprezentowała tylko ambasador Jane Hartley. Biały Dom w poniedziałek przyznał, że w Paryżu powinien pojawić się "ktoś wyżej postawiony".

Rzecznik Białego Domu powiedział w środę, że Barack Obama być może odwiedzi w niedalekiej przyszłości Kubę, choć w tej chwili nie ma takich planów. Informację tę przekazał kilka godzin po ogłoszeniu przez Obamę oraz prezydenta Kuby Raula Castro odmrożenia kontaktów dyplomatycznych i rozpoczęcia prac nad normalizacją stosunków między krajami.

Prezydent USA Barack Obama potwierdził w sobotę w Brisbane strategiczny zwrot Ameryki w kierunku Azji i Pacyfiku, wystosowując zawoalowane ostrzeżenie pod adresem Chin. Określił agresywną politykę Rosji wobec Ukrainy jako "zagrożenie dla świata". Moskwa natychmiast odrzuciła te oskarżenia.