Barack Obama

Barack Obama

Prezydent USA Barack Obama stwierdził, że jego największym błędem popełnionym podczas prezydentury był brak planu działania po obaleniu w 2011 roku libijskiego dyktatora, Muammara Kaddafiego. W wywiadzie dla Fox News zdradził także, co uważa za swój największy sukces.

Nie było żadnego innego uzasadnienia dla obecności Polski na szczycie nuklearnym w Waszyngtonie. Prezydent Duda jechał tam po to, by spotkać się w cztery oczy z prezydentem Barackiem Obamą. Ale do tego nie dojdzie, z dwóch powodów - mówił w programie "Świat" w TVN24BiS prof. Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego, doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że podczas waszyngtońskiego szczytu nuklearnego przeprowadzi rozmowę z prezydentem USA Barackiem Obamą. Dzień wcześniej "Wall Street Journal" podawał, że Obama nie zgadza się na takie spotkanie.

Pod koniec marca prezydent Andrzej Duda odwiedzi Stany Zjednoczone, gdzie weźmie udział w Szczycie Nuklearnym w Waszyngtonie. Mimo wcześniejszych doniesień w programie wizyty nie ma jednak zaplanowanego oddzielnego spotkania z prezydentem Barackiem Obamą - wynika z informacji na stronie Kancelarii Prezydenta.

W niedzielę z historyczną wizytą przybył na Kubę prezydent USA Barack Obama. Na lotnisku nie został jednak przywitany przez kubańskiego prezydenta, co Donald Trump nazwał "amatorszczyzną" i stwierdził, że Obama powinien w tej sytuacji zawrócić do USA. Biały Dom broni się twierdząc, że oficjalne powitanie zostało zaplanowane na poniedziałek.

Barack Obama w Hawanie wyląduje dzisiaj wieczorem naszego czasu, rozpoczynając swoją historyczną wizytę na Kubie. Deklaruje, że pragnie nie tylko kontynuować strategię otwarcia wobec wyspy, lecz także czyni kolejny gest na rzecz zmiany starego wizerunku imperium w Ameryce Łacińskiej. Prezydent USA popularnością musi się jednak podzielić z muzykami zespołu Rolling Stones, na których niecierpliwie oczekują Kubańczycy. Materiał "Faktów TVN".

Lider republikańskiej większości w Senacie USA Mitch McConnell potwierdził w środę, że izba nie podejmie przed listopadowymi wyborami prezydenckimi żadnych działań ws. zatwierdzenia nominacji sędziego Merricka Garlanda na nowego członka Sądu Najwyższego USA. W przypadku jego wybrania może się dokonać zmiana w najważniejszym sądzie kraju i przestaną w nim dominować konserwatyści. Sprawa wywołuje więc duże emocje w USA.

Arabia Saudyjska, która jest najważniejszym sojusznikiem USA na Bliskim Wschodzie musi nauczyć się dzielić region ze swoim arcywrogiem Iranem - stwierdził w wywiadzie dla magazynu "The Atlantic" prezydent USA Barack Obama. Powiedział także, że te dwa mocarstwa bezpośrednio odpowiadają za wojnę w Syrii, Iraku i Iranie.

Prezydent Obama nie zamierza spotkać się z Fidelem Castro podczas swej wizyty na Kubie 20-22 marca – powiedział doradca ds. bezpieczeństwa Ben Rhodes. Nie spełni też oczekiwań Hawany ws. zamknięcia antykomunistycznego Radio i TV Marti.

Liczba byłych więźniów Guantanamo, którzy najprawdopodobniej ponownie dołączyli do bojowników dżihadu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy podwoiła się - podała administracja prezydenta USA Baracka Obamy. O powrót w szeregi islamistów podejrzewanych jest 12 byłych osadzonych, co do 7 innych władze mają pewność.

Prezydent Barack Obama oświadczył w czwartek, że USA uczynią wszystko co w ich mocy aby porozumienie rozejmowe w Syrii było sukcesem mimo, że istnieją poważne wątpliwości co do szans aby okazało się ono trwałe.