LGBT

LGBT

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

- Prawda jest taka, że przez pięć lat dzieci nie miały rzecznika - podsumowuje Mikołaja Pawlaka jego poprzednik na stanowisku RPD Marek Michalak. Za ostro? Niekoniecznie. Podczas swojej kadencji Pawlak zasłynął m.in. mówieniem o tym, że edukatorzy seksualni rozdają dzieciom tabletki na zmianę płci albo że klapsy nie są złe. Jeśli bronił dzieci, to tych nienarodzonych. A to wciąż nie wszystko.

Spór o Tęczowy Piątek

Pomorskie Kuratorium Oświaty pyta o Tęczowy Piątek i o to, jaka szkoła i jak bardzo w promocję tolerancji dla środowisk LGBT się zaangażowała. W obronie placówek stanęła wiceprezydent Gdańska, wobec której kurator zapowiedziała już kroki prawne. Maria Mikołajewska.

Tęczowy Piątek w szkołach

W około stu szkołach w Polsce obchodzony będzie Tęczowy Piątek. W tej akcji chodzi o stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla młodzieży LGBTQ+ i wyrażenie akceptacji całej szkolnej społeczności. Adrianna Otręba.

"Świeże PESEL-e" zagłosowały. Mówią, że przy urnach "włożyli nogę w uchylone drzwi"

Maria od 16. roku życia chodzi na protesty. Grzesiek już w liceum poszedł do polityki, bo jako osoba homoseksualna chce żyć w bezpiecznym kraju. Jakub spędził kilka lat w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska i tam uczył się, czym jest demokracja. Przeżył wstrząs po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Poszli do urn, bo są zmęczeni mową nienawiści, szkołą na modłę ministra Przemysława Czarnka. Zapytaliśmy najmłodszych wyborców, czego mają dosyć i jakiej Polski chcą. 

Dziś wróg jest gdzie indziej, a po wyborach? Społeczność LGBT+ ma głos

Zapytaliśmy partie, które walczą o mandat i zaufanie w wyborach 15 października, czy w następnej kadencji Sejmu zostaną zalegalizowane związki partnerskie, także dla osób tej samej płci. Odpowiedziały wszystkie poza jedną. A Hubert Sobecki z Fundacji Miłość Nie Wyklucza komentuje, że w tej kampanii wróg był gdzie indziej, ale zastanawia się: czy tak zostanie? Podsumowuje dla nas też język i działania polityków oraz ich wyborcze obietnice wobec społeczności LGBT+.