LGBT

LGBT

Podręcznik dla policjantów i kontrowersje wokół osób LGBT

Transpłciowość patologią? Tak stwierdza się w podręczniku wydanym przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie - umieszczono tam transpłciowość oraz "społeczność LGBTQ" w kontekście patologii takich jak narkomania, prostytucja i sekty. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich, przypominając, że orientacja seksualna i tożsamość płciowa są integralną częścią godności i człowieczeństwa i nie mogą być przyczyną dyskryminacji. Barbara Sobska.

Kraśnik wycofuje się z uchwały anty-LGBT

Kraśnik rzutem na taśmę wycofuje się z uchwały anty-LGBT. Jedności dalej nie ma, ale szala głosów przechyliła się na stronę, która pozwala miastu odbudować wizerunek w kraju i poza Polską, a także pozyskać finansowe dotacje. Maria Mikołajewska.

Osoby LGBT zagrożone bezdomnością

Bezdomne osoby LGBT szukają akceptacji i schronienia. Często się zdarza, że dach nad głową tracą z powodu swojej orientacji. Bywa, że po coming oucie tracą wszelkie wsparcie ze strony najbliższych. Stają się wrogami, balastem i wstydem. Fundacja Po Drugie od marca prowadzi interwencyjne mieszkanie dla osób LGBT. Jego lokalizacja nie jest znana. Pomoc na jaką można liczyć to nie tylko dach nad głową. Maria Mikołajewska.

Wysłannik ds. osób LGBT w Departamencie Stanu USA

"Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia" - te słowa prezydenta Andrzeja Dudy z czasów kampanii prezydenckiej już weszły do historii polityki. Niestety odbiły się też szerokim echem na świecie. Amerykański Departament Stanu zwrócił na nie uwagę już niejednokrotnie. W USA powstanie gabinet wysłannika Departamentu Stanu do spraw praw osób LGBT. Nie jest to nowy pomysł, ale okazuje się, że ciągle potrzebny, by gwarantować przestrzeganie praw mniejszości seksualnych. Materiał Marii Mikołajewskiej.

Polityczny hejt a dobro dziecka

Jeszcze do wczoraj opozycja myślała, że za opublikowanie wpisu transpłciowego dziecka musi odpowiedzieć jedynie Krystyna Pawłowicz, która to zrobiła. Po wywiadzie w "Kropce nad i" nie ma wątpliwości, że przeprosić musi też minister Michał Wójcik. Michał Tracz.

Osoby nieheteronormatywne i wykluczenie ze wspólnoty Kościoła

"Tsunami w Azji spowodowane grzechem homoseksualizmu" i "tęczowa zaraza" - to tylko niektóre słowa, jakimi duchowni mówią o osobach nieheteronormatywnych. Przez straszenie piekłem, wykluczenie i stygmatyzację, od Kościoła na wiele lat odszedł Andrea Rubera, który wybierając miłość, czuł się wygnany ze wspólnoty. O życiowej, wewnętrznej walce miłości z religią opowiedział Marii Mikołajewskiej.