Kropka nad i

Kropka nad i

Odmowa orzekania przez sędziów TK to szczegóły, istotne jest to, że rozpada się system polityczny - mówił w "Kropce nad i" Grzegorz Długi (Kukiz'15). - Trybunał ma obowiązek badać zgłoszone sprawy, czasy liberum veto się dawno skończyły - dodał Borys Budka, były minister sprawiedliwości (PO).

Macierewicz i spółka nie dają bliskim ofiar tragedii smoleńskiej normalnie funkcjonować. Cały czas odgrzebywana jest ta tragedia. To świadczy to o skrajnym cynizmie, bezczelności, braku jakiejkolwiek wrażliwości - powiedział w "Kropce nad i" lider Nowoczesnej Ryszard Petru, odnosząc się do decyzji o przeprowadzeniu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rodziny smoleńskie to ludzie, którzy nie mogą w tym dramacie osiągnąć etapu końcowego - mówił w "Kropce nad i" biskup Rafał Markowski. Duchowny był pytany o stanowisko Kościoła w sprawie planowanych przez prokuraturę ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Należy doprowadzić do tego, żeby dzieci z zespołem Downa nie były zabijane - powiedział w "Kropce nad i" Jacek Żalek z PiS. Małgorzata Kidawa-Błońska z PO podkreśliła, że nieludzkie jest zabranianie kobiecie dokonania wyboru w przypadku, gdy płód jest uszkodzony.

- Przecież ciała naszych bliskich to są dowody w śledztwie. Podlegają badaniu. Stąd my nie możemy nic zrobić, bo gdybyśmy protestowali, to znaczy, że coś ukrywamy i nie chcemy badać dowodów. I to my jesteśmy czegoś winni w tym momencie - mówiła w programie "Kropka nad i" o planach ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej Izabella Sariusz-Skąpska. To prezes Federacji Rodzin Katyńskich i córka zmarłego 10 kwietnia 2010 r. Andrzeja Sariusza-Skąpskiego.

Andrzej Wajda jest bezpośrednim spadkobiercą największych: Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Wyspiańskiego - mówił w "Kropce nad i" Daniel Olbrychski, który grał w kilkunastu filmach zmarłego reżysera. - Polska straciła wszystko - dodała Krystyna Janda, aktorka.

- To nie były słowa skierowane do wszystkich Polek, do wszystkich kobiet, to były słowa skierowane do tej grupy uczestniczek Czarnego Protestu, które żądają dowolności w dysponowaniu płodem do trzeciego miesiąca życia - mówił o swojej kontrowersyjnej wypowiedzi poseł Paweł Kukiz (Kukiz'15) w programie "Kropka nad i".