Kropka nad i

Kropka nad i

Państwo jest w chaosie. Jeżeli w ciągu tygodnia zmienia się decyzja co do kwoty wolnej od podatku, to wszystko może być w każdej chwili wywrócone - przekonywał w "Kropce nad i" Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej dodał, że w związku tym nie dziwi się przedsiębiorcom, którzy - jego zdaniem - boją się inwestować w Polsce.

Niecały procent organizacji pozarządowych w Polsce konsumuje większość pieniędzy z środków państwowych, chcemy wprowadzenia przejrzystości - mówił w "Kropce nad i" Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS (Polska Razem). - Doszło do ataku na cały sektor pozarządowy po to, by móc dawać pieniądze swoim, misiewiczom - odpowiedział mu Paweł Rabiej (Nowoczesna).

Kolejne ustawy o TK to grillowanie Trybunału. Sędziowie są już tym zmęczeni, mogą już mieć dość - mówił w "Kropce nad i" były prezes TK Jerzy Stępień. Gość TVN24 wyraził opinię, że faktyczną władzę w kraju sprawują teraz prezes Jarosław Kaczyński z ministrem Antonim Macierewiczem. - Moim zdaniem mamy do czynienia z toksycznym związkiem dwóch mężczyzn, którzy w tej chwili dyktują wszystko w Polsce - stwierdził.

Przesunięcie środków na rzecz jakiejś dziwnej partyzantki ludowej kosztem zawodowej armii, która musi dysponować najnowocześniejszym sprzętem, jest sprzeczne z interesami naszego kraju - powiedział w "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz odnosząc się do planów powstania Wojsk Obrony Terytorialnej jako odrębnego rodzaju sił zbrojnych.

- Przypadek sędziego Muszyńskiego może świadczyć, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma ludzi. Pan Muszyński jest jednocześnie sędzią TK, jest sędzią Trybunału Stanu, a oprócz tego przedstawicielem Polski przy Komisji Weneckiej - mówił w "Kropce nad i" Paweł Kukiz. Przyznał, że będzie domagać się na komisji ds. służb specjalnych wyjaśnienia informacji o rzekomej agenturalnej działalności sędziego TK.

- Zostanie uzupełniona dokumentacja, będziemy wiedzieć, które narządy, w jakiej kolejności były miażdżone w trakcie tej katastrofy. To przecież ani nie przywróci życia tym osobom, ani spokoju bliskim. Ja uważam, że to jest barbarzyństwo, ja się na to nie zgadzam - powiedziała w "Kropce nad i" Małgorzata Rybicka, wdowa po Arkadiuszu "Aramie" Rybickim, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

- Jestem wściekły na tę sytuację, bo najgorsze, co może być w jakimkolwiek państwie, to jest używanie edukacji do celów politycznych - komentował w "Kropce nad i" przygotowywane przez minister Annę Zalewską zmiany w szkolnictwie Kazimierz Marcinkiewicz.

Odmowa orzekania przez sędziów TK to szczegóły, istotne jest to, że rozpada się system polityczny - mówił w "Kropce nad i" Grzegorz Długi (Kukiz'15). - Trybunał ma obowiązek badać zgłoszone sprawy, czasy liberum veto się dawno skończyły - dodał Borys Budka, były minister sprawiedliwości (PO).

Macierewicz i spółka nie dają bliskim ofiar tragedii smoleńskiej normalnie funkcjonować. Cały czas odgrzebywana jest ta tragedia. To świadczy to o skrajnym cynizmie, bezczelności, braku jakiejkolwiek wrażliwości - powiedział w "Kropce nad i" lider Nowoczesnej Ryszard Petru, odnosząc się do decyzji o przeprowadzeniu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rodziny smoleńskie to ludzie, którzy nie mogą w tym dramacie osiągnąć etapu końcowego - mówił w "Kropce nad i" biskup Rafał Markowski. Duchowny był pytany o stanowisko Kościoła w sprawie planowanych przez prokuraturę ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.