Igrzyska olimpijskie 2012

To były igrzyska Bolta i Phelpsa

Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012 przechodzą do historii. Kibice z pewnością zapamiętają wyczyny jamajskiego sprintera Usaina Bolta i amerykańskiego pływaka Michaela Phelpsa. Polacy zaprezentowali się przeciętnie - zdobyli dziesięć medali, w tym dwa złote.

Dream Team spełnił złote marzenia

Koszykarze USA pokonali Hiszpanów 107:100 w finale turnieju olimpijskiego i zdobyłi złoty medal. Tym samym obronili tytuł sprzed czterech lat. Wtedy w Pekinie w decydującym meczu również pokonali Hiszpanię. To piąty triumf zespołu USA od 1992 roku, gdy w igrzyskach grają zawodowcy z NBA.

Rosja bije Brazylię! A przegrywała już 0:2!

Niesamowity pościg Rosjan w olimpijskim finale! Przegrali z Brazylią dwa pierwsze sety, ale potem był zaskakujący manewr taktyczny trenera i wygrany set. Od tego momentu "sborna" nabrała wiatru w żagle. Wygrała czwarty set, a potem - zdecydowanie - tie-break.

Nie wszedł na podium za polityczną manifestacją

Piłkarz reprezentacji Korei Południowej Jong-Woo Park nie mógł uczestniczyć w ceremonii wręczenia brązowego medalu olimpijskiego. MKOl zakazał mu udziału w uroczystości za manifestację polityczną, jakiej Koreańczyk dopuścił się po zakończeniu meczu.

Srebrna Semenya. Chciała więcej

Uznawana za wybryk natury i przypominająca mężczyznę Caster Semenya z RPA zdobyła srebrny medal olimpijski w biegu na 800. Kontrowersyjna biegaczka kręci nosem, bo mierzyła w złoto. - Plan był inny. Muszę się cieszyć tym, co mam - przyznała po biegu.

Bolt wygrał też kłótnię o pałeczkę. "Podoba mi się łamanie barier"

Usainowi Boltowi niestraszni nawet sędziowie. Jamajczyk w Londynie zdobył trzy złota, a po finale sobotniej sztafety stoczył czwarty bój - o pałeczkę, którą chciał zabrać na pamiątkę. Naciskany regulaminem, musiał ją oddać. - Powiedzieli mi, że jak nie oddam, zostanę zdyskwalifikowany - dziwił się Bolt, który po swoim biegu wdał się z sędziami w ostrą dyskusję. Pamiątkę, którą dała Jamajajczykom złoto, najszybszy na świecie człowiek ostatecznie odzyskał.

DJ Bolt przedstawia

Usain Bolt po zdobyciu trzeciego złotego medalu olimpijskiego w Londynie bawił się w jednym z londyńskich klubów. Multimedalista olimpijski stanął za konsolą DJ-ską i przez kilka minut rozgrzewał uczestników imprezy.

Królowa chciała pogratulować. Nie wpuścili jej

Wolontariusze i odpowiednie służby niezwykle rygorystycznie przestrzegają podczas igrzysk w Londynie zasad bezpieczeństwa. Przekonała się o tym hiszpańska rodzina panująca. Królowa Zofia chciała pogratulować hiszpańskiemu zawodnikowi srebrnego medalu olimpijskiego, nie została do niego jednak dopuszczona, bo nie miała akredytacji.

Szybkie show Bolta. Rekord i złoto Jamajczyków

Jamajska sztafeta 4x100 metrów w składzie: Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake i Usain Bolt zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. Zrobiła to w fantastycznym stylu, uzyskując czas 36,84 co jest nowym rekordem świata. Usain Bolt zdobył swój trzeci złoty medal podczas londyńskich igrzysk.

Możdżonek: 10 medali to mało. Powód? Brak pieniędzy

- 10 medali to moim zdaniem mało. Powinno być więcej i te medale w dużej mierze zawdzięczamy uporowi, indywidualnym ambicjom i chęciom naszych sportowców - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 kapitan polskich siatkarzy Marcin Możdżonek. Sportowcy podsumowali polski dorobek na Igrzyskach.

Niezły Meksyk. Brazylia nie dała rady

Przez cztery lata mianem mistrzów olimpijskich będzie się nazywać piłkarzy Meksyku. W finale na stadionie Wembley pokonali faworyzowanych Brazylijczyków 2:1. Bohaterem został Oribe Peralta, który zdobył obie bramki dla zwycięzców.

19-latek "nadał istnieniu Grenady sens"

Kirani James, pierwszy w historii medalista i od razu mistrz olimpijski pochodzący z małej, wyspiarskiej Grenady "nadał sens jej istnieniu" - powiedział premier kraju Tillman Thomas. James wygrał we wtorek bieg na 400 m i wielu wieszczy w nim następcę Michaela Johnsona.

Działacze vs. dziennikarze. Siedzieli za blisko ringu?

Działacze Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (AIBA) poprosili organizatorów igrzysk w Londynie o odsunięcie komentatorów amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC na większą odległość od ringu. Tyle że ci co już zdecydowali się wyjechać z miasta.

Medali już nie będzie? Tylko piąte miejsce kajakarki

Marta Walczykiewicz z czasem 45,50 zajęła piąte miejsce w finałowym wyścigu kajakowych jedynek na 200 metrów. Mistrzynią olimpijską została Nowozelandka Lisa Carrington. Polka była prawdopodobnie naszą ostatnią nadzieją na medal w Londynie.

Z Londynu złoto, do Rio po rekord. Zieliński zaatakuje 400 kg

- Wciąż nie dociera do mnie, że jestem złotym medalistą - mówił w TVN24 nasz złoty sztangista z Londynu Adrian Zieliński. Od zwycięstwa w dwuboju minął zaledwie tydzień, ale młody ciężarowiec myśli już o następnych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Postawił sobie ambitny cel. - To 400 kg. Stać mnie na to - zapowiedział Zieliński.

Zrobiła rundę honorową... i straciła medal. Zmierzyli rzut po konkursie

W finale rzutu młotem nie obyło się bez problemów. Rywalizację wygrała Rosjanka Tatiana Łysenko, za nią uplasowała się Anita Włodarczyk. Na trzecim miejscu - jak się okazało przez pomyłkę - znalazła się niewłaściwa zawodniczka - Chinka Wenxiu Zhang. Błąd szybko naprawiono i ostateczne trzecie miejsce zajęła Niemka Betty Heidler.

Wrócił brązowy Miarczyński. Witały go tłumy

Przemysław Miarczyński wrócił do kraju. Brązowy medalista olimpijski podziękował przede wszystkim trenerom i przyznał, że dopisało mu też trochę szczęścia. Na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina witały go tłumy kibiców.