Afryka nie porozumiała się z Europą

Większość państw afrykańskich uczestniczących w szczycie UE-Afryka w Lizbonie odrzuciła zaproponowane przez Unię Europejską Porozumienia o Partnerstwie Ekonomicznym (EPA).

Atlantis w tym roku nie poleci

Z powodu usterek systemu paliwowego wahadłowca Atlantis, amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) odłożyła jego kolejny lot na orbitę co najmniej do 2 stycznia.

Głodówka Francuzów w Czadzie

Strajk głodowy rozpoczęło sześciu francuskich działaczy humanitarnych, aresztowanych w Czadzie za próbę wywiezienia do Francji ponad setki dzieci. Protestujący twierdzą, że ich sprawa rozpatrywana jest zbyt wolno.

Superszybki pociąg łączy Paryż z Monachium

Superszybkie połączenie kolejowe zostało uruchomione na trasie Monachium (Niemcy) - Paryż (Francja). Inauguracyjny kurs pociągu miał miejsce dzisiaj. To kolejny krok w rozbudowie europejskiej sieci szybkich kolei.

Setki osób otrzymały nielegalne wizy

Kilku pracowników niemieckich ambasad w Kairze i Moskwie straciło pracę. W trakcie rutynowej kontroli placówek wyszło na jaw, że w ostatnim czasie nielegalnie mogły zostać wydane nawet setki wiz - informuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Sri Lanka: 16 zabitych rebeliantów

16 bojowników separatystycznej organizacji Tamilskich Tygrysów zginęło w starciach na północy Sri Lanki - poinformowała lankijska armia.

Korea walczy z ropą na plażach

Tysiące Koreańskich żołnierzy i ponad sto statków usuwa skutki wycieku ropy na morzu żółtym. Z potężnego tankowca wylały się dziesiątki tysięcy ton czarnej mazi. To najpoważniejsza katastrofa ekologiczna w historii Korei.

Zgasili Niemcy

W Niemczech zgaszono światła. Na prośbę organizacji eokogicznych WWF i Greenpeace wyłączono oświetlenia wielu budynków, co miało zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych na świecie.

Marsz przeciwko ETA

Kilka tysięcy demonstrantów wyszło na ulice miasta Avila w środkowej Hiszpanii. by zaprotestować przeciwko zbrojnym działaniom ETA. Milczący pochód miał uczcić zamordowanych funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej.

Oprah Winfrey - tajna broń Obamy

Aż trudno było ocenić dla kogo tysiące ludzi zebrały się w centrum kongresowym w Des Moines w stanie Iowa - dla walczącego o nominację Demokratów Baracka Obamy, czy dla wspierającej go w kampanii gwiazdy TV Oprah Wnfrey.

Sojusz Chaveza z Łukaszenką

Ropa naftowa i broń - to dwa główne przedmioty porozumień zawartych miedzy Wenezuelą i Białorusią podczas wizyty Aleksandra Łukaszenki w Caracas.

Rakieta na tarczę?

Rosja przeprowadziła udaną próbę z międzykontynentalnym pociskiem rakietowym i inną bronią zdolną do pokonania tarcz antyrakietowych - podała agencja RIA, cytując rzecznika rosyjskich wojsk rakietowych.

Chavez cofa czas

Wenezuela cofa czas. Czemu? Prezydent zarządził, parlament zatwierdził - jutro więc należy wstać, pójść do pracy i na randkę o pół godziny wcześniej. Prezydent mówi, że dba o zdrowie obywateli.

Kogo Amerykanie wypuszczą z Guantanamo?

Pośród 305 więźniów bazy Guantanamo jest 5 mieszkańców Wysp Brytyjskich - ich wypuszczenia Londyn domagał się od sierpnia, a teraz - według BBC - odniósł sukces i czterech z nich niedługo opuści obóz na Kubie.

Marines włączyli się do bitwy

Rozpoczęta w piątek ofensywa wojsk brytyjskich i afgańskich, której celem jest odbicie talibskiej twierdzy w Musa Kala wciąż trwa. W nocy na teren walk zrzuconych zostało kilkuset amerykańskich marines.

Wielka Karta Swobód pójdzie pod młotek

Jeden z najważniejszych dokumentów historii Anglii trafi pod młotek. Licytacja pochodzącej z 1297 roku kopii Wielkiej Karty Swobód Obywatelskich odbędzie się w Nowym Jorku. Wartość tego dokumentu szacuje się nawet na 30 milionów dolarów.

Katastrofa ekologiczna na Morzu Żółtym

Wielka plama ropy, powstała po piątkowej katastrofie tankowca u wybrzeży Korei Południowej, dotarła w sobotę do brzegu. Kolejne wielkie plamy ropy zbliżają się do brzegu, zagrażając farmom ostryg.

"Iran wciąż jest zagrożeniem"

- Iran wciąż jest poważnym zagrożeniem dla Bliskiego Wschodu i Stanów Zjednoczonych - powiedział Robert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Ujawniony kilka dni temu raport wywiadu USA mówił, że Iran prawdopodobnie przerwał swój militarny program nuklearny w 2003 roku.

Rosną następcy Wolszczana

Polacy zdobyli dwa złote i trzy srebrne medale w I Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej i Astrofizycznej. W klasyfikacji drużynowej polska ekipa zajęła trzecią pozycję.

Starcia w Kosowie

Incydent w Kosowie. Grupa Serbów starła się z żołnierzami ONZ ochraniającymi wysłanników NATO. Do przepychanek doszło wczoraj w mieście Gorazdevac, około 90 kilometrów na zachód od Prisztiny.

Ojciec Pio w ... komórce

Jan Paweł Drugi, Ojciec Pio, a może Matka Boska? Ich wizerunki możemy oglądać, nie tylko na obrazach, ale również ... w telefonach komórkowych.

Atlantis znów nie wystartuje

Amerykańska agencja kosmiczna NASA już po raz trzeci przełożyła start wahadłowca "Atlantis" z siedmioma astronautami. Nastąpi on nie wcześniej, niż w niedzielę, 9 grudnia o godz. 21:21 czasu polskiego.

Izrael: inwazja na Iran nadal możliwa

Według raportu wywiadu USA, Iran od 2003 nie prowadzi prac nad bronią nuklearną, jednak wojownicze nastroje w Tel Awiwie nie stygną. - Jeśli nałożone na Iran sankcje nie zadziałają, Izrael powinien być gotów do działania - powiedział wicepremier Izraela, Avigdor Liberman.

Rosja przeciwna sankcjom na Iran

Sprzeciw wobec nakładaniu sankcji na Iran zapowiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. W Brukseli spotkał się on z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice podczas szczytu NATO-Rosja.

USA nadal chcą tarczy

Program amerykańskiej obrony antyrakietowej w Europie będzie podtrzymany. Taką informację podał Biały Dom. Ponadto Waszyngton zapewnił, że najnowszy raport amerykańskiego wywiadu w sprawie Iranu niczego nie zmienił.

Rosyjskie dzieci lekarzami?

Zawód lekarza jest najchętniej widziany przez Rosjan jako przyszła profesja ich dzieci. Takiego wykształcenia pragnie dla swych potomków 16 proc. ankietowanych przez rosyjską kompanię "Baszkirowa i partnerzy".

USA krytykują Izrael

- To nie pomaga w procesie pokojowym - powiedziała Sekretarz Stanu Condoleezza Rice, po spotkaniu z minister spraw zagranicznych Tzipi Livni podczas szczytu NATO-Rosja w Brukseli. Miała na myśli wtorkową decyzję Izraela o zbudowaniu 300 nowych domów w osiedlu we Wschodniej Jerozolimie, na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Cztery miesiące mediacji - i nic

Mediatorzy "Wielkiej Trójki" - UE, Rosji i Stanów Zjednoczonych - obwieścili w swoim raporcie niepowodzenie w sprawie ustalenia przyszłego losu Kosowa. Stało się tak, bo "żadna ze stron nie była skłonna do ustępstw w kwestii suwerenności Kosowa".