Orban w Polsce. Najpierw Szydło, potem Kaczyński. "Oczywiście, że się lubią"

Bezpieczeństwo i sprawy unijne - to dwa najważniejsze tematy, które poruszą w czasie spotkania polska premier i szef węgierskiego rządu. Viktor Orban przed godziną 11 przyjechał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Został powitany przez Beatę Szydło, delegację rządową i kampanię reprezentacyjną. Jeszcze dziś spotka się również z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

"Zwiększymy naszą siłę militarną"

Iran zamierza rozbudować swój arsenał rakietowy i nie potrzebuje na to zgody innych państw - powiedział w piątek irański prezydent Hasan Rowhani w przemówieniu podczas parady wojskowej w Teheranie.

Naród śledził z zapartym tchem ratowanie dziewczynki. Nigdy jej nie było

Historia Fridy Sofii poruszyła cały Meksyk. Miliony wpatrzone w telewizory śledziły relacjonowane na żywo poszukiwania 12-latki w ruinach szkoły zawalonej przez trzęsienie ziemi. Ratownicy mówili, że są bardzo blisko, że widzą jej dłoń. Przyszła jednak chwila prawdy. Okazało się, że żadnej Fridy Sofii nigdy w gruzach nie było.

Odrzutowiec rozpadł się na pół i spłonął

Na głównym lotnisku Stambułu doszło do wypadku małego samolotu pasażerskiego. Pilot miał poinformować o awarii podczas startu, po czym maszyna rozbiła się na krańcu pasa. Cztery osoby obecne na pokładzie wyszły z wypadku z lekkimi obrażeniami.

Ławrow: Trump "podniósł na duchu"

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w czwartek, że potęgowanie histerii wokół Korei Północnej to nie ślepy zaułek, a zgubna droga. Przeciwstawił też wypowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa i dowództwa NATO. Ławrow wystąpił tego dnia na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Prezydent zakończył wizytę w USA. Szczerski: wszystkie cele osiągnięte

Prezydent Andrzej Duda opuszcza Stany Zjednoczone z dużą satysfakcją i poczuciem wypełnienia wszystkich celów, które sobie założył podczas tej wizyty - powiedział w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jego zdaniem, rozmowy prezydenta w USA pokazały rosnące znaczenie Polski w polityce międzynarodowej.

Pierwszy taki przypadek. Kim zwraca się bezpośrednio do Trumpa, nazywa go "ramolem"

Korea Północna rozważy stanowczą, "najostrzejszą w dziejach" reakcję na groźbę totalnego zniszczenia KRLD, na jaką pozwolił sobie prezydent USA Donald Trump podczas wtorkowego wystąpienia na forum ONZ - oświadczył w piątek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Koreańska agencja KCNA udostępniła zdjęcie pokazujące dyktatora mającego bezpośrednio odczytywać groźby w kierunku Trumpa. "The New York Times" pisze, że to pierwszy taki przypadek.

"Pod gruzami mogą być żywi ludzie"

Bilans ofiar wtorkowego trzęsienia ziemi wzrósł do 273 osób, z czego 137 zginęło w stolicy - podało biuro prasowe prezydenta Meksyku, powołując się na służby ratownicze. Pod gruzami budynków w Mexico City wciąż mogą być żywi ludzie - dodano w komunikacie.

Umowa na Patrioty jeszcze w tym roku? "Potwierdziliśmy nasz punkt widzenia"

- Został poruszony temat jak najszybszego udostępnienia Polsce dwóch rodzajów broni: rakiet Patriot oraz systemu artylerii rakietowej Homar. Potwierdziliśmy nasz punkt widzenia, że będziemy dążyli do tego, by decyzje w tej sprawie zostały podpisane z obu stron jeszcze w tym roku - ogłosił szef MON Antoni Macierewicz po rozmowie z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem w Waszyngtonie. Macierewicz dodał, że zaprosił Mattisa do Polski.

Andrzej Duda wywołał aplauz kadetów West Point

Andrzej Duda w Akademii Wojskowej West Point wygłosił wykład dla kadetów na temat historii, a także obecnego stanu relacji polsko-amerykańskich. Jako gość akademii, prezydent Duda, zgodnie z tradycją, udzielił amnestii jej studentom. Darował im tym samym kary dyscyplinarne za naruszenie regulaminu uczelni. Wywołało to aplauz wśród kadetów.

Wystawa o generale Kuklińskim otwarta w West Point

Prezydent Andrzej Duda otworzył w czwartek w Akademii Wojskowej USA w West Point ekspozycję poświęconą Ryszardowi Kuklińskiemu. Gromadzi ona ponad 200 różnych eksponatów, w tym plany ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy.

Raport: cztery państwa zwiększają arsenał jądrowy

Bojowych ładunków nuklearnych jest na świecie coraz mniej, ale uważa się, że Chiny, Indie, Pakistan i Korea Północna powiększają swe arsenały jądrowe - głosi opublikowany w czwartek raport Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem w Sztokholmie (SIPRI).