Poznań

Dywanowy piknik w centrum Poznania

Poznań

TVN 24 Poznań | Filip CzekałaNa plac Wolności przynoszono kolejne dywany

W czerwcu był zdominowany przez kibiców. W niedzielę zajęły go dywany i koce. Trwa "Piknik na placu Wolności". - Będziemy się bawić do zachodu słońca - mówi Franciszek Sterczewski, pomysłodawca akcji.

Pierwsi piknikowicze z kocami i dywanami przyszli na plac już przedpołudniem. - Trzeba było najpierw nieco posprzątać po wczorajszej imprezie - mówi Franek.

Dywany zamiast trawy

Z każdą minutą na placu pojawiały sie kolejne twarze. I kolejne koce oraz dywany. - Na placu Wolności miała być rozłożona trawa. To się póki co nie udało, dlatego zaproponowałem piknik z dywanami - mówi Sterczewski.

Na płycie placu rozłożyli się studenci jak i całe rodziny z dziećmi. Jedni przynosili ciastka, inni czytali książki, jeszcze inni pokazywali znajomym zdjęcia. Atrakcje czekały na uczestników także na tarasie - Przylądku Arkadii. O 12:30 Teatr Planeta M wystawił spektakl dla dzieci "Na straganie i inne...", potem królowała tam gimnastyka Hula Hop. W porze obiadowej wspólnie gotowano Gazpacho, a o 16:00 koncert na pianinie elektronicznym dał zwycięzca Transatlantyk Instant Composer 2012 Jacek Szwaj.

To już trzecia edycja pikniku na placu Wolności, gdzie podczas Euro 2012 ulokowana była Strefa Kibica. Piknik odbywa się zawsze pod koniec lata a uczestnicy skrzykują się ze sobą na Facebooku.

Autor: FC//ec / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | Filip Czekała

Pozostałe wiadomości